Tech Mugė

VYTAUTAS

Šiandien kalbiname Vytautą, kuris „Vilnius Coding School“ baigė PHP ir Javascript mokymus ir jau pradėjo dirbti IT įmonėje… Barselonoje!

Vytautai, kokia buvo Tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš ateinant į „Vilnius Coding School“ mokymus, buvau laisvai samdomas front-end programuotojas, Amsterdame.

O kodėl nusprendei keisti karjerą?

Mano sprendimą daugiausiai lėmė profesiniai prioritetai reaguojant į ateities perspektyvas. Taip pat noras kurti bei būti geografiškai laisvesniam.

Kodėl būtent programavimas? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Technologijos man buvo įdomios nuo mažens – pirmąją savo internetinę svetainę su WordPress platforma sukūriau 2008 metais, bet iki 2015 metų mano profesinis kelias nebuvo su tuo susietas.

Tais pačiais metais užsiregistravau vienoje iš internetinių programavimo mokyklų, perskaičiau keletą knygų ir pradėjau mokytis. Vėliau išvykau į Amsterdamą ir mokiausi toliau.

Abejones yra lengviau įveikti, jei esi susikūręs tam tikrus saugiklius. Pavyzdžiui, priklausymas bendraminčių grupei, nenuginčijama motyvacija kodėl ir kam tai darai. Asmeniškai esu labai dėkingas savo geram draugui programuotojui už racionalius patarimus ir mentorystę.

Ką mokeisi? Kas buvo lengviausia ir sunkiausia?

Žiūrint atgal, galėjau racionaliau išdėstyti savo mokymosi planą. Kadangi pradėjau ne nuo pagrindinių programavimo principų – logikos, algoritmų, o nuo konkrečios programavimo kalbos, dabar daugiausiai laiko skiriu ne konkrečios technologijos mokymuisi, bet logikos, algoritmų ir panašaus tipo kursams. Kadangi sunkiausia yra išmokti ne tam tikrą technologiją, bet atpažinti problemas ir suprasti kaip jas galimą spręsti.

Manau, jog siekiant sumažinti aplinkkelių skaičių savo mokymosi procese, svarbu susikurti tinkamą aplinką. Tarkime, pasitarti su patyrusiu programuotoju arba prisijungti prie mokymo įstaigos, kaip „Vilnius Coding School“, kad padėtų nusibrėžti maršrutą ir kaip iki ten nueiti.

Ar savarankiškai ieškojai darbo IT sferoje iki mokymų? Kokie buvo tavo rezultatai?

Prieš prasidedant kursams, jau buvau radęs praktikos vietą vienoje iš žymiausių Lietuvos skaitmeninės komunikacijos agentūrų.

Kaip apskritai vertintum „Vilnius Coding School“ pagalbą mokymų metu ir po jų?

Kaip ir minėjau, norint sumažinti paklydimų skaičių, keičiant profesinį kelią – svarbu susikurti tinkamą aplinką. Taigi, „Vilniaus Coding School“ yra puiki terpė tam. Kadangi esi apsuptas žmonių, kurie žengia panašiu keliu kaip ir tu, taip pat, visada gali pasitarti su dėstytojais. Mentorystės aspektas yra svarbiausias tokio tipo mokykloje kaip „Vilnius Coding School“. Mano atveju, esu labai dėkingas Zigmantui ir Justui už patarimus.

Ar buvo lengva susirasti darbą?

Manau, jog man labai pasisekė. Kadangi susirasti darbą Barselonoje užtruko trumpiau nei dokumentų, kurie reikalingi dirbti, sutvarkymas.

Kaip sekasi su programavimu? Ar toliau tobulini savo įgūdžius?

Mano supratimu, programavimas yra tam tikra meno išraiška. Pasiekti meistriškumui, reikia ilgų metų įdarbio. Tad stengiuosi tai turėti minty ir skirti laiko mokymuisi kasdien.

Taip pat, prisidedu prie įvairių projektų. Vienas iš jų yra Chasing The Bucket List (http://www.chasingthebucketlist.com). Idėja yra vis dar testuojama, bet tikimės, jog ilgajame laikotarpyje, tai gali tapti pirmaujančia platforma žmonėms, kurie intensyviai keliauja.

Apskritai kaip jautiesi dėl savo sprendimo mokytis programavimo? Ar tai buvo sėkmingas sprendimas?

Nepaisant visų iššūkių su kuriais teko susidurti, i ateitį žiūriu optimistiškai. Tad manau, jog priėmiau tinkamą sprendimą.

Ką galėtumei patarti visiems, norintiems persikvalifikuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių programavimo pagrindų nepakanka norint rasti praktikos ar darbo vietą?

Kaip ir minėjau anksčiau, ne naudojama technologija yra svarbiausia, bet loginis ir kritinis mąstymas. Todėl, mano kuklia nuomone, pirmiausia siūlyčiau pradėti ne nuo tam tikrų programavimo kalbų, bet nuo bazinių programavimo principų, pavyzdžiui, logikos. Taip pat, rekomenduočiau perskaityti Wladston Ferreira Filho knygą „Computer Science Distilled: Learn the Art of Solving Computational Problems“. Tai padės suprasti ar tikrai programavimas yra ta sritis, kurioje save matai.

Ir vis dėlto, jeigu nusprendi, jog programavimas yra tavo sritis. Tada galima pradėti plačiau galvoti apie projektus, prie kurių norėtum dirbti. To reikia, kad galėtum apsibrėžti technologijas, kurias turi išmokti, kad galėtum dirbti prie pasirinktų projektų.

Kad mokymosi procesas būtų efektyvesnis ir žaismingesnis, gera mintis prisijungti prie bendraminčių grupės arba panašaus tipo programavimo mokyklos kaip „Vilnius Coding School“.

Norėtum mokytis tą patį, ką ir Vytautas? Kviečiame į kursus, kurie prasidės sausio 8 d.! https://www.vilniuscoding.lt/mokymai/php-javascript/

Jei norėtum apie mokymus paklausti Vytauto, tai galite daryti čia – https://www.linkedin.com/in/vytautas-dargis/

 

Registracija
Kontaktai