Živilė - iš japonologės į duomenų analitikę

Drąsų sprendimą karjeros pokyčiams priėmusi Živilė dabar džiaugiasi pirmaisiais žingsniais IT pasaulyje. Didžiąją karjeros dalį su Japonija siejusi duomenų analitkos mokymų alumnė, keičiantis asmeninėms aplinkybėms pasirinko Vilnius Coding School jos naujam profesiniam etapui.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki duomenų analitikos mokymų mano profesinis gyvenimas buvo visapusiškai susietas su Japonija. Per pastaruosius penkerius metus dėsčiau japonų kalbą universitete, dirbau tarptautinių ryšių koordinatore vienoje iš Japonijos prefektūrų, patarinėjau Japonijos reikalams LR Seime.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Kadangi širdis nuvedė į Suomiją – šalį, kuri yra mažai susijusi su Japonija, supratau, kad laikas išbandyti save naujoje profesinėje srityje. Tada pirmą kartą išgirdau apie Duomenų analitiką. Jau seniai svarsčiau apie IT, bet nežinojau, ką pasirinkti, o duomenų analitiko darbo specifika pasirodė tiesiog ideali man, mėgstančiai viską analizuoti, sistematizuoti, ieškoti sprendimų, kai iškyla problemos, ir linkusiai į logiškas kalbas. Vilnius Coding School man parekomendavo draugas, čia baigęs kursus.

Zivile VCS DA

Živilė Jomantaitė (asm. archyvo nuotrauka).

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Pasirinkau intensyvius duomenų analitikos kursus, todėl galėjau visą dėmesį skirti mokslams. Visos trys kursų dalys: SQL, Tableau ir Python sekėsi gerai – man pavyko gauti aukščiausius įvertinimus. Dėstytojai ne tik padėjo stiprius teorinius pagrindus, bet ir pasidalijo praktiniais patarimais iš darbo patirties. Baigiamosios praktinės užduotys leido apibendrinti mokymų metu įgytas žinias, kartu suteikdamos progos paekspermentuoti bei atskleisti savo analitines įžvalgas. Po kursų užsidegiau savarankiškai gilinti žinias, išmokau dirbti su Power BI, pradėjau mokytis apie mane ypač dominančią sritį – mašininį mokymą.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Po mokymų Vilnius Coding School karjeros centras supažindino su darbo paieškų specifika IT srityje, konsultavo praktiniais klausimais, nuolat informavo apie naujas partnerių darbo pozicijas. Kadangi pagrinde ieškojau darbo per nuotolį arba darbo pozicijos Suomijoje, darbo paieškos užtruko ilgiau nei iš pradžių galvojau. Deja, paieškas apsunkino ir tai, kad neturėjau jokios ankstesnės profesinės patirties IT srityje. Tačiau galiausiai pavyko gauti pasiūlymą iš įmonės, kuriai mano lokacija buvo privalumas, o ne trūkumas. Todėl labai džiaugiuosi, kad galėsiu žengti pirmuosius tvirtus žingsnius IT pasaulyje.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jeigu norisi pereiti į IT, bet kyla dvejonių – pasiskaitykite apie skirtingas IT specialybes, jų specifiką, reikalavimus. Tokiu būdu pavyks susidaryti bendrą vaizdą, kas gali labiau tikti Jums, kokios esamos Jūsų kompetencijos pasitarnautų toje srityje. Pamėginkite pasižiūrėti vieną kitą mokomąjį vaizdo įrašą internete – tai padės lengviau apsispręsti

 

Živilės Linkedin profilis ČIA.

Nori ir TU?  

Registracija į mokymus ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai