Vilnius Coding School veikiantis Karjeros centras nuo pat mokyklos įkūrimo padeda mokymus baigusiems studentams rasti praktiką ar net darbo vietą. Plečiantis mokyklai, mokymų programoms ir didėjant alumnų skaičiui, Karjeros centras taip pat nusprendė plėsti savo veiklos lauką ir padėti absolventams ieškoti darbo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiame įraše pasidalinsime, kaip kilo tokia idėja ir kaip sekasi ją įgyvendinti.

 

Kaip kilo idėja alumnus įdarbinti užsienyje? Kokia to nauda?

Karjeros centras iki šiol sėkmingai įdarbindavo ar rasdavo praktiką absolventams Lietuvos rinkoje, tačiau ilgainiui supratome, jog norime savo alumnams suteikti dar daugiau galimybių ir sudaryti sąlygas įgyti žinių bei praktikos dirbant užsienio įmonėse. Be to, visada atsiranda žmonių, kurie baigę mokymus ieško tik nuotolinio darbo. Tokiems žmonėms, padėdami rasti darbą ir užsienio rinkose, suteikiame daug didesnes galimybes rasti pirmąją darbo vietą.

 

Karjeros Centras 1

 

Kaip užsienio įmonės žiūri į darbuotojus iš Lietuvos?

Iš pradžių ieškant partnerių buvo neramu, kad kai kurie gali nežinoti Lietuvos, nepasitikėti, tačiau paaiškėjo, jog dauguma užsienyje tikrai žino, kur yra Vilnius, ir noriai sutinka bendradarbiauti. Užsienio įmones tikrai domina Lietuvoje esantys IT specialistai, net ir neseniai persikvalifikavę.

 

Kokiose šalyse daugiausiai įdarbinama?

Šiuo metu daugiausiai bendradarbiaujame su įmonėmis iš Europos šalių, tačiau gana dažnai verslas, esantis Europoje, būna įkurtas JAV. Taigi alumnai gali pasisemti įvairios skirtingų kultūrų patirties.

 

Mokymai Vasara 7

 

Ar užsienio įmonės vertina persikvalifikuojančius darbuotojus?

Tikrai taip! Užsienio kompanijos noriai įdarbina karjerą pakeitusius žmones. Neretai kompanijos prieš įdarbindamos pasiūlo apmokamą praktiką, kurios metu būsimi darbuotojai yra apmokomi dirbti su technologijomis ir sistemomis bei supažindinami su įmonės kultūra.

 

Jei baigei Vilnius Coding School ir norėtum išbandyti karjerą užsienio kompanijoje, kviečiame užsukti į Karjeros centrą konsultacijai ir aptarsime visas tavo galimybes!