BOOTCAMP AR AUKŠTASIS MOKSLAS - KĄ RINKTIS?

Nori išmokti programuoti, bet negali nuspręsti, ką geriau rinktis – mokslą aukštojoje ar kolegijoje, o gal intensyvius, bet gerokai trumpiau trunkančius kursus? Šiame įraše pabandysime tau padėti apsispręsti.

Svarbiausi kriterijai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis, yra: laikas, pinigai ir tikslas.

Pradėkime nuo tikslo. Jei informatika ir kompiuteriai yra tavo aistra ir tave domina viskas „nuo…iki“, tu nori turėti turtingą ir išsamų žinių bagažą, tuomet be jokių abejonių reikėtų rinktis aukštąjį mokslą. Per 4 studijų metus tu sužinosi daugybę dalykų, pradedant kompiuterių istorija, baigiant techninėmis žiniomis apie tai, kaip viskas veikia. Mokydamas programuoti intensyviuose kursuose tu būsi susikoncentravęs tik į konkrečias kalbas, tavo tikslas bus išmokti užrašyti kodą taip, kad jis veiktų. Kitaip tariant, „bootcamp‘e“ gausi labai konkrečias ir koncentruotas žinias, tačiau neišmoksi nieko apie kontekstą. Žinoma, norint tiesiog programuoti to visiškai užtenka ir, tikėtina, jei paaiškės, kad tai tavo aistra, tavo sritis, ilgainiui žinios apie visą kompiuterių mokslą ir pasaulį tave vis tiek vienaip ar kitaip pasieks. Po 4 mokslo metų universitete tu turėsi platų ir išsamų suvokimą apie viską, o po mėnesio intensyvių kursų tu mokėsi programuoti. Tad štai koks esminis skirtumas.

Kalbant apie laiką, be abejo, ne kiekvienas bet kuriuo gyvenimo etapu gali skirti mokslams 4 metus. Lengviausia tokį sprendimą yra priimti tik ką mokyklą baigusiam žmogui, bet dirbančiam, ar turinčiam šeimą, 4 metai universitete gali būti nemenkas iššūkis. Žinoma, jei esi tvirtai apsisprendęs keisti profesiją ir nori visapusiškų žinių, rasi ir būdų tam pasiekti. Visgi, jei tavo tikslas yra tiesiog išmokti programuoti, išbandyti save naujoje srityje, intensyvūs programavimo kursai būtų geriausias sprendimas.

Ne mažiau reikšmingas dalykas apsisprendžiant yra finansai. Aukštasis mokslas yra brangus, o kadangi trunka ilgai, tai galutinė suma bus dar didesnė. Vidutiniška metinė informatikos studijų kaina Lietuvoje yra apie 2000 eurų, reiškia 4 metai studijų atsieis apie 8000 eurų. Vidutinė intensyvių kursų kaina yra apie 1000 eurų, t. y. – 8 kartus pigiau. Žinoma, žinių kursuose gausi mažiau, bet jos bus koncentruotos ir leis jau iškart po jų ieškoti programuotojo darbo.

Jei laiko ir pinigų kriterijai tau nėra lemiami, yra ir trečias variantas – išbandyti abu mokymosi būdus kartu. Intensyviuose kursuose įgauti konkrečių žinių, išmokti programuoti, galbūt net įsidarbinti, o tuomet gilinti savo žinias ir suvokimą studijuojant aukštojoje.

Tikimės, kad padėjome tau apsispręsti.

Susidomėjau BOOTCAMP’U? Užsiregistruok į mokymus 🙂

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai