Finansuojami kursai dirbantiems

KAS GALI TRUGDYTI PER PIRMUOSIUS PROGRAMUOTOJO DARBO POKALBIUS?

Gal juokais, o gal iš tiesų visai rimtai sakoma, kad geras programuotojas darbo turi ieškoti tik vieną kartą. O vėliau jį medžios darbdaviai ir įdarbinimo agentūros, beliks tik išsirinkti, kur dirbti norisi labiausiai. Visgi, kad taip nutiktų, kad apie tave sužinotų, pirmą darbą teks susirasti pačiam. Ir dažniausiai, ieškant pirmojo darbo, koją pakiša du dalykai – požiūris ir pasimetimas. Žemiau aprašysime kiekvieną dalyką išsamiau.

Požiūris

Nors programuotojų tikrai labai trūksta ir darbo vietų jiems visada yra, nepamiršk, kad kalba eina apie jau pažengusius ir profesionalius programuotojus. Jei tu esi tik pradedantysis, šlovės valandos dar teks palaukti ir ją „užsidirbti“. Todėl nepamiršk to eidamas į pirmus pokalbius, neužsikelk kartelės, kurios kol kas nesugebėsi peršokti. Darbdaviai tikrai suinteresuoti įdarbinti pradedančiuosius programuotojus ir juos „užsiauginti“, bet jei turėsi nerealių lūkesčių dėl darbo sąlygų ir algos, darbdavius gali atbaidyti vien šie dalykai, nes jie manys, kad esi nesukalbamas žmogus. Bus daug naudingiau, jei būsi užsidegęs siekti daug ir tobulėti – tai įvertins kiekvienas darbdavys.

Pasimetimas

Darbo pokalbiai neįvyksta netikėtai ir tai yra didžiausias jų pliusas. Pokalbiui dėl programuotojo darbo gali pradėti ruoštis net tada, kol dar nesi išsiuntęs nei vieno CV. Visų pirma paklausinėk pats savęs – kodėl noriu programuoti; kodėl pradėjau tik dabar; koks mano asmeninis progresas? Labai tikėtina, kad būtent tokius klausimus išgirsi iš būsimo darbdavio, todėl, jei būsi paruošęs į juos nuoširdžius atsakymus, pokalbio metu nepasimesi ir jausiesi ramiau. Taip pat būk nusiteikęs gauti ir praktinę užduotį. Ir čia taip pat svarbu nepasimesti. Net jei nežinai tikslaus atsakymo, vis tiek bandyk išmąstyti, nepasiduok iškart. Kiekvieną užduoti galima išspręsti pasitelkiant ne tik žinias, bet ir loginį mąstymą. Žinoma, kuo daugiau programavimo praktikos turėsi, tuo geriau veiks tavo loginis mąstymas.

Taigi, nors pirmieji darbo pokalbiai yra svarbus ir jaudinantis žingsnis, tačiau jiems tikrai galima stipriai pasiruošti, kad jie pavyktų kuo sklandžiau ir pradedančio programuotojo darbo vieta būtų garantuota. O jau bandantiems – linkimės sėkmės!

Registracija
Kontaktai