Baigusi klinikinės kinezeterapijos studijas – Greta Ališauskienė – pajuto, kad ši sritis nėra jai tinkama. Pradėjusi domėtis kitomis profesijos galimybėmis, išbandė save įvairiose darbo pozicijose kol rado sritį, kuri jai puikiai tinka. Baigė vakarinius TESTAVIMO mokymus dirba testuotoja įmonėje “Hostinger”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu baigusi klinikinės kineziterapijos studijas. Baigusi mokyklą maniau, kad ši specialybė tobulai man tiks, nes esu empatiška, mėgstu aktyvų laisvalaikį ir pan. Tačiau pradėjus dirbti kineziterapeutės darbą supratau, kad visgi kelios mano savybės mažiau tinka šiam darbui. Supratau, kad nuolatinis kalbėjimas ilgainiui vargina ir tiesioginis kontaktas su žmonėmis tampa sudėtingas ar nenuoširdus, nors stengiausi būti naudinga, grįžusi po darbo jausdavausi pavargusi ne nuo paties darbo, bet nuo bendravimo, kalbėjimo. Būtent tada, kai supratau, kad kineziterapija ne mano kelias, pradėjau domėtis kitomis sritimis. Išbandžiau darbą klientų aptarnavimo, paslaugų srityje, UAB Intermedix įmonėje. Taip pat turėjau galimybę dirbti baldų gamybos įmonėje kokybės kontroliere – čia įgyjau kokybės svarbos patirties. Taigi sakyčiau kelias iki tapimo testuotoja buvo ganėtinai vingiuotas.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Kuomet supratau, kad šiek tiek pasimečiau savyje ir savo profesiniame kelyje, teko apmąstyti gyvenimą iš naujo ir iš esmės suprasti kas aš esu ir ko aš noriu. Suvokiau, kad toks darbo balansas, kai dirbama tiek bendraujant komandoje, tiek prie komiuterio individualiai- man pats geriausias. Tiesa, didelę įtaką man padarė giminaitis programuotojas, kuris ir supažindino su IT sritimi, papasakojo apie tai, ką būtent daro testuotojas. Labai susidomėjau, nes tokia pozicija atrodė labai įdomi, šiuolaikiška ir perspektyvi. Iš pradžių pradėjau tiesiog skaityti įvairius straipsnius ir mokomąją medžiagą internete, žiūrėti video ir t.t. Kitaip tariant – matuoti ar man tai apskritai patinka. Na ir patiko. Tuomet nusprendžiau, kad reikia rimčiau imtis šio reikalo ir mokytis testavimo su profesionalais. Tada radau Kaunas Coding school ir mano kaip testuotojos kelias prasidėjo būtent čia.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kadangi aš nebuvau baigusi jokių mokslų IT srityje, buvo baisoka. Bijojau, kad nieko nesuprasiu, kad atsiliksiu nuo visų ir panašiai. Tačiau pakliuvau pas puikų dėstytoją, kuris laukdavo, kol kiekvienas studentas atliks darbą iki galo ir tęsdavo tik tuomet, kai visi būdavo tam pasiruošę. Manau, kad nebuvau nei pati blogiausia, nei pati geriausia – per viduriuką, nes visgi kartais kišdavo koją tai, kad nesuprantu specifinių IT srities terminų. Tekdavo greit pasigooglint ką reiškia vienas ar kitas žodis. Bet mokymuose, manau,  įgijau stiprius testavimo pagrindus, supratau, kas tas testuotojas iš tiesų yra. Kalbant detaliau – išmokau rašyti test case’us, teisingai registruoti bug’us. Apskritai sužinojau, į ką reikia atkreipti dėmesį testuojant web puslapį,  mobiliąją programėlę ar kitą programinę įrangą.

greta4

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Kadangi testavimo mokiausi motinystės atostogų metų, galėjau sau leisti neskubėti ieškoti darbo, o tiesiog mokytis, gilintis ir t.t. Pabaigus mokymus Kaunas Coding School patekau į kitos įmonės organizuojamus testavimo mokymus, kur dar labiau sustprinau savo žinias, įgijau praktikos. Taigi skyriau nemažai laiko mokslams. Na ir po nepilnų metų mokymosi nuprendžiau, kad turiu tas žinias pradėti naudoti tam, kad jų neužmiršti. Po mokymų, dalyvavimo paskaitose, konferencijose prasiplėtė pažinčių ratas, darbo paieška ilgai netruko. Mane atrado ir aš atradau Zyro produkto komandą Hostinger įmonėje prie kurios prisijungiau ir šiuo metu sėkmingai dirbu.

greta2

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Įmonėje dirbu testuotoja (quality assurance specialist). Kol kas pagrinde atlieku rankinį testavimą, tačiau jau teko prisiliesti prie testų automatizavimo ir kurti automatizuotus testus, kuo aš labai džiaugiuosi. Projektas su kuriuo dirbu dar tik auga, bet man tai yra labai gerai, nes kartu su juo augu ir aš. Kasdien išmokstu kažką naujo ir anksčiau baimę kėlusios frazės ir veiksmai jau tampa kasdienybe.

 Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Pirmiausia tai patarsiu gerai pasikalbėti su savimi, suprasti koks iš tiesų esi, ko nori, kas tave erzina, o kas džiugina. Jei žmogus supras, kad IT sritis tikrai jį traukia- jokių kliučių nebebus. Žmonės šioje srityje labai draugiški, geranoriški, visada padeda, pataria. Su dideliu noru, didelėmis pastangomis viskas yra įmanoma.

Gretos Linkedin profilis ČIA.