Tech Mugė

Kodėl merginoms patinka programuoti?

Klaipėda it ir Klaipėda Coding School kvietė jau į sekantį renginį. 

Naujienų antraštės skelbia, kad Lietuvoje labai trūksta programuotojų, o merginos nedrįsta eiti į IT rinką. Todėl šį kartą gvildenome šią IT temą, kartu su Vilnius Girls Code atstovėmis:

Kodėl merginoms patinka programuoti?
(Klaipėdos ir Vilniaus patirtys).

Renginio metu aptarsėme šią temą ir pasidalinome patirtimi kokia situacija yra Klaipėdoje ir Vilniuje.

Diskusijos dalyvės:
Edita Unskinaitė
Klaipėda Coding School programavimo mokyklos vadovė, padėjusi ne vienam mokiniui susirasti IT praktiką, ar tiesiog įsidarbinti po mokymų IT srityje, pasidalino gerosiomis patirtimis, kaip merginoms sekasi po mokymų Klaipėdoje ir ar sunku mokytis programavimo.

Audronė Šopauskaitė-Guobienė
Audronė programuoti pradėjo tik baigusi universitetą, kai suprato jog specialybė, kurią studijuoja yra ne jai. Nusprendusi persikvalifikuoti ji įstojo į Infobalt IT Akademiją, po kurios pradėjo savo programuotojos karjerą.

Inga Vaičiakauskaitė
Inga, nepaisant to, kad turėjo užtikrintą karjerą diplomatinėje tarnyboje, nusprendė pasukti visiškai kitu keliu ir išmokti programuoti. Nuo pirmos HTML eilutės iki pirmojo front-end programuotojos darbo ji užtruko lygiai metus. Mokėsi savarankiškai, įvairių online kursų pagalba. Inga norėdama paskatinti kitas merginas imtis programavimo rašo blogą apie savo patirtį mokantis programuoti – www.girlscode.lt.

Jurga Girdzijauskaitė
Jurga pradėjo programuotojos kelią Vilniaus Universitete, kur baigė Informatikos studijas, turėjo galimybę atlikti praktiką didžiausioje pasaulio dalelių fizikos laboratorijoje CERN. Šiuo metu ji dirba lietuviškame startuolyje Oberlo, Jurga yra viena iš Vilnius Girls Code pradininkių bei projekto Women Go Tech mentorė.

Laima Miškinytė
Laimos kelias į programavimą buvo gan įprastas: po mokyklos įstojo į informatikos studijas VU, baigiusi įsidarbino kaip programuotoja. Šį darbą jau dirba 6 metus ir yra labai patenkinta savo pasirinkimu. Norėdama dalintis savo patirtimi ir paskatinti kitas moteris rinktis šį kelią, Laima kartu su Jurga įkūrė Vilnius Girls Code.

Laura Silvanavičiūtė 
Lauros IT karjera yra pakankamai kryptinga – lankė papildomą programavimo mokyklą, dalyvavo programavimo konkursuose ir tik prieš kelis mėnesius baigė VU programų sistemų studijas. Studijų metu mergina pradėjo stažuotis ir dirbo bankinėje organizacijoje, kaip Mainframe programuotoja, tačiau visai neseniai pakeitė savo poziciją į front-end programuotoja. Laura tikina, jog nepaisant Cum Laude diplomo tikrai yra nedrąsu keisti sritį ir IT sferoje, tačiau siūlo visoms išeiti iš komforto zonos ir jeigu yra bent menkas smalsumas – pabandyti.

Registracija
Kontaktai