Tech Mugė

Programavimas – kaip sprendimas emigracijai

BNS duomenimis, balandžio mėnesį iš Lietuvos emigravo 4 643 žmonės – 37 daugiau, nei kovą ir net 920 daugiau, nei pernai tuo pačiu metu. Daugiau nei trečdalis lietuvių rimtai svarsto galimybę emigruoti. Mes tikime, o apklausos liudija, kad pagrindinis motyvas, skatinantis grįžti į Lietuvą – perspektyvus darbas ir solidus atlyginimas. 

Tikime, kad emigracijos mastą sumažinti galėtų persikvalifikavimas į paklausiausias specialybes Lietuvoje, kurių viena pagrindinė – programavimas. Renginio metu klausysėme pranešėjų ir diskutavome šiomis temomis: emigracijos problematika ir jos sprendimo būdai, programavimas – kaip emigracijos sprendimo būdas, nemokami programavimo mokymai Lietuvoje, paruošimas darbo rinkai ir darbo vietos suradimas.

PROGRAMA IR DALYVIAI:

– Tarptautinės migracijos organizacijos („Renkuosi Lietuvą”) atstovas – apie grįžtančiuosius į Lietuvą ir sėkmingą jų integraciją.
– UAB „Alna Software” – apie darbą Lietuovoje ir darbdavių požiūrį.
– buvęs emigrantas Andrius Markevičius ir jo žmona Matet Ubasa Markevičius – imigrantė iš Filipinų. Abu sutuoktiniai savarankiškai išmoko programuoti ir įkūrė įmonę Lietuvoje. Kaip kurti ateitį Lietuvoje nuo nulio?;
– buvęs emigrantas, „Vilnius Coding School” mokinys Donatas Činikas – pasinaudojęs ES finansavimu, mėnesį mokėsi programuoti. Programavimo mokykla jam padėjo rasti darbo vietą ir dabar Donatas dirba junior programuotoju IT įmonėje.

Registracija
Kontaktai