Buvęs IT sistemų administratorius Liutauras Burokas     išpildė ilgai brandintą norą gilintis į programavimą ir po JAVA mokymų įsidarbino įmonėje „Alna Software“ kaip jaunesnysis programuotojas. „Svarbu suprasti, kad po kiekvienos nesėkmės galima bandyti iš naujo – klaida atneša patirties“ – teigia Liutauras.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki mokymų dirbau IT srityje daugiau nei 12 metų. Kaip sistemų administratoriui teko minimaliai susidurti su programavimu, todėl nusprendžiau įgyti daugiau programavimo žinių ir šiek tiek pakeisti savo profesinį kelią.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Nuspresti mokytis padėjo noras papildomai gauti daugiau programavimo žinių, būtent objektinio programavimo pagrindų, kuriuos galėčiau pritaikyti kartu su turimais įgūdžiais, toliau dirbant IT srityje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Manau, jog sekėsi gerai. JAVA mokymų kursų metu įgijau pagrindines objektinio programavimo žinias, gilesnių žinių apie IT sferą ir įgūdžių, kaip produktyviai mokytis jos subtilybių.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Dalyvavau keliose atrankose, į kurias pakvietė Vilnius Coding School įmonės-partnerės. Darbo paieškos užtruko kelis mėnesius. Gavau pasiūlymą iš įmonės „Alna Software“ išbandyti programinės įrangos testavimą praktikos metu su galimybę pereiti į programuotojų komandą.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Įmonėje atlikau programinės įrangos testuotojo praktiką, tačiau po praktikos perėjau į programuotojų komandą, nes testuotojo pozicijoje man pritrūko paties programavimo. Pradžioje man buvo skirtas kelių mėnesių laikotarpis mokytis C# programavimo kalbos ir vieno iš ASP.NET karkasų (MVC Framework). Nors Vilnius Coding School mokiausi JAVA pagrindų, bet pereiti prie C# kalbos nebuvo sudėtinga, nes objektinio programavimo principai abiejose kalbose yra panašūs. Jau po kelių mėnesių mokymosi sėkmingai išlaikiau du Microsoft egzaminus. Dabar startuoju projektiniuose darbuose kaip jaunesnysis programuotojas ir toliau gilinu savo programavimo žinias.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Svarbiausia yra noras, o toliau – viskas įmanoma. Tiesiog reikia turėti užsispyrimą, siekti užsibrėžto tikslo, tikėti savimi ir nepasiduoti. Svarbu suprasti, kad po kiekvienos nesėkmės galima bandyti iš naujo: klaida atneša patirties, iš kurios pasimokius galimų nesėkmių skaičius ateity sumažėja.

Liutauro LinkedIn profilis ČIA.