Finansuojami kursai dirbantiems

STANDARTINĖS KLAIDOS RAŠANT CV

Praeitame įraše aptarėme, koks turėtų būti tobulas gyvenimo aprašymas. Šį kartą norime parodyti pavyzdį gyvenimo aprašymo, kuriame padarytos dažniausiai pasitaikančios klaidos, ir tas klaidas pakomentuoti išsamiau. Tikimės, kad šis įrašas padės išvengti klaidų, dėl kurių tavo CV gali būti atmestas net nepradėjus gilintis į turinį.

Blogo gyvenimo aprašymo pavyzdys:

1

Apimtis

Šis mūsų blogo CV pavyzdys turi vieną pliusą – jis nėra per ilgas, nors, žinoma, galėtų būti ir ilgesnis. Tačiau per ilgi, 3 ir daugiau lapų apimantys gyvenimo aprašymai gali būti atmesti net nepradėjus skaityti, nes niekas neturi laiko skaityti ilgus rašinėlius. Taip pat didžiulė klaida būtų bandymas dirbtinai padidinti apimtį – didinti šriftą, didinti tarpus tarp eilučių ar paraštes. Visa tai vizualiai atrodys labai keistai ir darbdaviui gali sukelti įtarimų.

Struktūra ir išvaizda

2

Kitas labai svarbus dalykas yra gyvenimo aprašymo teksto struktūra ir išvaizda. Kaip jau minėjom, šriftas neturi būti per didelis, bet taip pat negerai ir per mažas, vos išskaitomas šriftas, dar blogiau – skirtingi šriftai ir jų dydžiai. Ypač CV nepageidautini „vaikiški“ šriftai ar teksto paryškinimas įvairiomis spalvomis. Galbūt toks gyvenimo aprašymas tiktų darbinantis žaidimų kambaryje, bet tik ne IT srityje. Jei nepasitiki savo jėgomis, palengvink sau darbą – pasinaudok CV šablonais. Vienos populiariausių tokių CV šablonų svetainių yra canva.com ir novoresume.com.

Kontaktai ir asmeninė informacija

3

Viena svarbiausių ir gerai matomų gyvenimo aprašymo dalių turi būti tavo kontaktai ir trumpa informacija apie tave, tačiau nepersistenk – šiuolaikiniuose CV niekas neberašo savo namų adreso, vedybinio statuso, vaikų kiekio, netgi savo amžiaus. Visi šie dalykai yra neinformatyvūs, juo labiau darbdavys neturėtų remtis jais rinkdamasis darbuotoją. Prie kontaktų užteks nurodyti savo vardą ir pavardę, miestą, telefono numerį ir el. pašto adresą. Pastarasis jokiais būdais negali būti neaiškus ar vaikiškas, darbdavys turi suprasti, kad tai tavo el. pašto adresas, todėl jame turėtų būti tavo vardas, pavardė ar jų sutrumpinimai.

Motyvacija

4

Skaitant gerą gyvenimo aprašymą iškart turi matytis, kokio darbo ir kodėl ieškai. Todėl geriausia yra CV viršuje įterpti trumpą motyvacinį laišką (atskiro tokio laiško siųsti nereikėtų). Tačiau tai neturi būti nei per ilgas tekstas, su daug nereikalingos informacijos, nei trumpas, šabloninis, apie tave nieko konkrečiai nepasakantis sakinys ar keli.

Darbo patirtis

5

Darbdaviui tikrai bus įdomi tavo darbo patirtis, ypač pastaroji, todėl vardink ją atbuline tvarka – pirmiausia turi eiti tavo naujausia darbovietė. Jei tavo karjeroje yra „skylių“, t. y. kažkuriuo momentu nieko nedirbai, tuomet paaiškink, kodėl nedirbai, nes įdarbinančiam asmeniui tikrai kils toks klausimas. Tokia pati išdėstymo tvarka galioja ir tavo išsilavinimui bei baigtiems kursams. Rašydamas savo darbo patirtį, taip pat ir visame gyvenimo aprašyme nieko nemeluok. Geriau mažiau, bet tiesa, nes jei paaiškėtų melas, gali būti įtrauktas į personalo atrankos agentūrų juoduosius sąrašus. Aprašydamas savo darbo patirtį per daug neišsiplėsk – turi būti iškart aišku, kuo dirbai ir kokios buvo tavo pareigos. Tačiau per mažai informacijos ar kalbėjimas nieko nepasakančiomis klišėmis taip pat nėra gerai.

Gramatinės ir rašybos klaidos

Labai svarbu, kad tavo gyvenimo aprašyme neliktų klaidų. Ir neužtenka vien tik pasinaudoti rašybos tikrinimo („spelling“) programa, nes visų klaidų ji neranda. Parodyk savo CV bent keliems draugams, dar geriau, jei tai būtų filologiją baigę žmonės. Geriau daugiau pastangų nei gyvenimo aprašyme paliktos klaidos, kurios tau bus tikrai didelis minusas.

Kiti svarbūs dalykai

Pabaigai norime aptarti dar kelis labai svarbius dalykus. Visų pirma, atkreipk dėmesį, kokiu pavadinimu saugai CV failą. Geriausia, jei iš jo bus aišku, kad tai yra tavo gyvenimo aprašymas, pvz., „PavardenioCV“. Jei neturi kokybiškos ir profesionaliai padarytos savo veido nuotraukos, geriau nedėk jokios. Jokiais būdais nedėk asmenukių, nuotraukų iš vakarėlių ir pan. Rašydamas apie save, nenaudok trečio asmens, nes tuomet atrodysi per daug susireikšminęs, lygiai taip pat nevartok per daug asmenvardžių. Savo mokamų kalbų sąraše būtinai nurodyk jų lygius, nes darbdaviui bus apmaudu, jei paaiškės, kad kažkurios darbui svarbios kalbos moki vos kelis žodžius. Ir paskutinis dalykas – nenurodyk norimos algos, tai labai netaktiškas dalykas.

Tikimės, kad šis įrašas tau buvo naudingas ir savo CV išvengsi dažniausiai daromų klaidų. Jei nori sužinoti, kaip turi atrodyti tobulas gyvenimo aprašymas, skaityk šį įrašą ČIA.

Registracija
Kontaktai