Jei dabar esi tokiam etape, kai jauti, kad tavo darbas visgi nelimpa ir norėtum kažką, galbūt net radikaliai, pakeisti – šis įrašas skirtas tau. Čia aptarsime tris paprastus, bet labai svarbius dalykus, kurie padės tau apsisprendžiant, kuria kryptimi judėti, arba patikrinti, ar norima kryptis tikrai tau tinkama.

Skirk laiko gerai pagalvoti

Dar prieš pradėdamas ieškoti darbo, labai gerai apgalvok šiuos dalykus: kokios yra tavo stipriosios savybės, kokius stipriausius įgūdžius turi ir kokius įgūdžius labiausiai trokšti įgyti? Šių dalykų paklausk ne tik savęs, bet ir aplinkinių – draugų, artimųjų, kolegų, mentorių. Tarkim, paklausk: „Pažinodamas mane, kokį darbą mane dirbantį įsivaizduoji labiausiai?“ arba „Koks darbas man labiausiai tiktų pagal mano gebėjimus?“. Atsakymai kartais gali nustebinti ir užvesti ant kelio, apie kurį pats galbūt net nepagalvojai.

Užmegzk ryšius

Jei jau įsivaizduoji, kokioje srityje norėtum dirbti, pabandyk susipažinti su kuo daugiau žmonių iš tos srities. Pakviesk juos susitikti ir paprašyk papasakoti apie jų srities ypatumus ir galimybes. Jei neturi tokių žmonių artimoj aplinkoj, gali pasinaudoti „LinkedIn“ platforma – ten gali surasti mažiau pažįstamus žmones iš dominančios srities ir juos pakalbinti. Nebijok to daryti! Ieškant naujo darbo, ryšiai yra vienas svariausių ir labiausiai praverčiančių dalykų – ne tik informacijai sukaupti, bet ir pačiam darbui rasti.

Suburk savo palaikymo komandą

Neslėpk savo planų keisti darbą, pasakok apie tai kuo daugiau ir kuo platesniam ratui žmonių. Tokiu būdu galėsi atrasti tokių, kurie galbūt neseniai pakeitė karjerą ir turės tau gerų patarimų. O gal rasi tokių, kurie dirba tavo trokštamoje srityje, ir galės tave rekomenduoti naujam darbdaviui? Nepamiršk paprašyti tiesiog supratimo savo artimiausių žmonių, kad jie palaikytų ir įkvėptų tave, neleistų sustoti ir nebesistengti. Taip pat, visada verta paieškoti profesionalių karjeros keitimo mentorių, kurie pakonsultuotų dėl konkrečios tave dominančios srities ir duotų labai konstruktyvių patarimų.

Taigi, kaip matai, tu neturi būti vienas savo kelyje, jei nori keisti karjerą. Kuo daugiau palaikančių ir galinčių padėti žmonių subursi, tuo viskas vyks lengviau, paprasčiau ir daug greičiau!