Vis daugiau IT darbuotojų renkasi laisvai samdomą (angl. freelance) darbą. Šį pasirinkimą dažniausiai lemia laisvė rinktis užsakovus, projektus ir jų kiekį. Taip pat bene didžiausias tokio darbo privalumas yra galimybė dirbti bet kur ir bet kada. Kad būtų lengviau pasiekti savo užsakovus, o pastariesiems – darbuotoją, yra sukurta nemažai darbo paieškos platformų. Šios platformos kažkiek skiriasi tarpusavyje, todėl svarbu žinoti jų niuansus ir išsirinkti sau tinkamiausią. Šiame įraše aptarsime 5 vienas populiariausių platformų, kad galėtum lengviau išsirinkti savąją!

 

Guru

Ši platforma, veikianti net nuo 1998 metų, buvo sukurta siekiant sujungti visus laisvai samdomus darbuotojus ir darbdavius. Šiuo metu čia užsiregistravę virš 2 milijonų darbuotojų. Be tiesioginių IT srities darbo pasiūlymų čia gali rasti ir lektoriaus darbo. Naudojantis šia platforma su darbdaviais gali susisiekti tiesiogiai. Ji saugi, nes registracija pagrįsta narystės principu. Pradinis narystės planas yra nemokamas.
www.guru.com

Guru


PeoplePerHour

Nuo 2007 metų veikianti platforma jungia virš 1 milijono verslų ir laisvai samdomų darbuotojų. Kaip ir sufleruoja platformos pavadinimas, čia orientuojamasi į valandinius ar projektinius darbo pasiūlymas. Kiekviena užklausa yra peržiūrima moderatorių, kad būtų užtikrinama geriausias darbdavių ir darbuotojų atitikimas. Be to, darbuotojai čia gali siūlyti savo paslaugas. Įvykdžius darbą darbdavys gali palikti atsiliepimą. Kuo didesnį įvertinimą turėsi, tuo daugiau ir tuo geriau apmokamų pasiūlymų gausi! Pradinis narystės planas yra nemokamas.
www.peopleperhour.com

Peopleperhour


UpWork

UpWork yra bene populiariausia ir didžiausia laisvai samdomų darbuotojų ar komandų darbo paieškos platforma. Kai užsiregistruoji, platforma pati siūlo tau darbus, kurie atitinka tavo turimus įgūdžius. Kiekvienas užsakymas turi savo atskirą „darbo erdvę“, kur gali saugiai siųsti ir gauti darbus, palikti atsiliepimą ar siųsti žinutes. Taip pat čia yra įdiegta saugaus atsiskaitymo sistema. Visgi, dėl itin didelio narių skaičiaus, konkurencija čia taip pat nemaža, o prisijungimas yra mokamas.
www.upwork.com

Upwork


Fiverr

Šioje platformoje laisvai samdomi darbuotojai gali siūlyti savo paslaugas naudojantis vadinama „gig“ sistema, kur kiekviena paslauga turi fiksuota kainą. Fiverr yra itin tinkama kūrybingiems IT specialistams, nes čia yra puiki vieta pademonstruoti įvairius savo įgūdžius. Visgi, norint uždirbti daugiau, ši platforma nebus pati tinkamiausia, taip pat čia nerasi sudėtingų užsakymų. Be to, ieškant darbo per šią platformą, reikės sumokėti 20 % nuo uždirbtos sumos.
www.fiverr.com

Fiverr


Freelancer

Šioje platformoje gali ieškoti tiek smulkių užsakymų, tiek didelių projektų. Taip pat ji tinkama įvairių sričių IT specialistams – nuo WEB kūrimo iki darbo su duomenimis. Freelancer ypač tiks pradedantiesiems laisvai samdomiems darbuotojams. Visgi, kaip ir UpWork platformoje, čia susidursi su nemaža konkurencija ir reikės sumokėti 10 % nuo uždirbtos sumos.
www.freelancer.com

Frelancer

Kokią platformą rinktis – geriausia nuspręsti atsižvelgiant į savo įgūdžius, tikslus ir prioritetus. Taip pat verta apsvarstyti, kokio tipo projektų labiau norėtum, kokios konkurencijos tikiesi ir kokia apmokestinimo tvarka priimtiniausia. Visgi laisvai samdomas darbas šiais laikais suteikia itin plačias ir lanksčias galimybes, todėl norint persikvalifikuoti į IT sritį, tikrai verta apsvarstyti tokią opciją kaip pagrindinį arba papildomą darbą.