Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje viskas keičiasi taip greitai, kad tai, kas šį mėnesį dar naujiena, kitą mėnesį jau bus pasenęs reikalas… Dėstytojai koncentruojasi į teorijos mokymą, jie suteikia tvirtą ir svarbų žinių bagažą, bet tikrai ne kiekvienas dėstytojas gerai gaudosi šių dienų IT darbo rinkoje ir žino, ko būtent dabar reikia įmonėms. Čia į pagalbą tau ateina mentorius. Tai žmogus, kuris nuties tiltą tarp programavimo teorijos ir šiandieninių aktualijų.

Kalbant konkrečiau, mentorius padės tau „nuo A iki Ž“ ieškant darbo ir įsitvirtinant IT rinkoje. Visų pirma, su mentoriumi verta susitikti dar prieš pradedant mokytis, nes gali paaiškėti, kad tau reiktų mokytis visai kitos programavimo kalbos nei planavai. Po mokymų mentorius padės pasirinki įmones, kurios tau labiausiai tiktų pagal žinių lygį bei asmenines savybes. Mentorius taip pat padės parašyti cv, motyvacinį laišką ir pasiruošti darbo pokalbiui. Net jei pirmieji pokalbiai nepavyks, mentorius padės išanalizuoti situaciją, padarytas klaidas ir kitą kartą pasiruošti daug geriau. Pagrindinis mentoriaus tikslas – užtikrinti, kad žmogus rastų jam tinkamą darbą, kuriame galėtų siekti perspektyvios karjeros.

Mūsų mokyklos Karjeros centro mentoriai laukia ne tik mūsų mokyklos esamų ar būsimų absolventų. Čia gali kreiptis tiek savarankiškai mokęsi, tiek kitas mokyklas baigę žmones ir gauti profesionalią konsultaciją dėl savo karjeros. Taip pat mūsų mentorių dėka mokyklos programa būna sudaroma pagal technologijų pasaulio aktualijas ir naujoves, kad visi, norintys mokytis, turėtų galimybę išmokti tai, kas būtent šiuo metu turės didelę paklausą ir leis lengviau susirasti mėgstamą darbą.

Taigi, kaip matai, mentorius yra labai svarbus mokantis programavimo ir keičiant karjerą. Drąsiai galime teigti, kad būtent mentorius gali lemti dalį tavo karjeros IT srityje sėkmės. Gerus mentorius mes garantuojam, o dėl kitos dalies reikės pasistengti pačiam 🙂