Taip, antraštę perskaitei teisingai. Šiame įraše mes nesiūlysime mokytis programuoti, bet atkreipsime dėmesį į kai ką dar svarbesnio – mokėjimą spręsti problemas. Nemažai pradedančiųjų mokytis programuoti stengiasi išmokti kuo daugiau kalbų, perprasti jų struktūrą, sintaksę ir t. t. Tačiau būtent šitaip puolus stačia galva į programavimą neretai perdegama. Kodėl? Todėl kad naujokai dar nemoka spręsti problemų. Pradėjus programuoti, jų iškils tikrai daug ir toli gražu ne visada pakaks teorinių žinių norint jas išspręsti.  Taip, išmanyti programuoti naudojamą kalbą yra svarbu, tačiau daug svarbiau yra mokėti suprasti išskilusią problemą ir išspręsti ją parašant kodą.

 

Viskas keičiasi

Prieš gerus 10 metų ar dar seniau programuotojams buvo svarbu išmanyti konkrečią kalbą, visus jos niuansus ir mokėti problemas spręsti kalbos rėmuose. Tačiau laikai keičiasi, technologijos keičiasi, įvairių kalbų bibliotekos ir apskritai visi informacijos šaltiniai yra daug labiau prieinami bet kam, todėl tampa daug svarbiau ne suprasti kažkurią kalbą iki smulkmenų, bet spręsti problemas. Su visa šiais laikais prieinama informacija, realiai net nereikia gerai mokėti kalbos, norint išspręsti kilusią problemą. Daug svarbiau yra suprasti problemą, mokėti ją skaidyti į mažesnes problemas, o tuomet sprendimą bus lengva parašyti bet kuria kalba.

 

Kaip spręsti problemas

Taigi, kaip jau paminėjome, norint išspręsti programuojant iškilusią problemą, svarbiausia yra mokėti ją suskaidyti į mažesnes dalis. Iš tiesų toks principas yra labai panašus į „Agile“ projektų valdymo principą. Problemą reikėtų skaidyti tol, kol „prisikasi“ iki tos vienintelės kodo eilutės, kuri kėlė problemą. Kai išmoksi tai daryti, tuomet galėsi spręsti problemas net tų kalbų, kurių gerai nemoki. Turėdamas tokį įgūdį, tu tapsi vertingesnis kaip darbuotojas, nes galėsi dirbti su bet kuria kalba.

 

Darbo pokalbis

Įgūdis spręsti problemas gali labai praversti per darbo pokalbį. Neretai darbdaviams tavo gebėjimas spręsti problemas būna esminis kriterijus, todėl darbo pokalbio metu gali gauti užduoti išspręsti tam tikrą problemą. Gavus tokią užduotį turėsi ribotą laiką ją padaryti ir jeigu iškart imsi rašyti kodą, gali būti taip, kad laikas baigsis, o problema vis dar liks neišspręsta, o tu, nors ir puikiai moki kažkokią kalbą, tačiau „nesužibėsi“ kaip geras programuotojas. Tačiau jei pirma vietoje naujo kodo rašymo pabandysi išskaidyti problemą į smulkias dalis ir atrasti jos esmę, labai tikėtina, kad net ir per trumpą laiko tarpą ją išspręsi ir būsi įvertintas darbdavio.

 

Tikimės, jog šios įžvalgos buvo tau naudingos ir padės efektyviau mokytis programuoti bei lengviau susirasti darbą. Linkime sėkmės!