Greičiausiai šiuo įrašu susidomėjai todėl, kad bent kartą kitą buvai susimąstęs, jog visai būtų verta išmokti programuoti. Ir aš galiu nuoširdžiai pasakyti – tu teisus. Programavimas šiais laikais yra daugelio mūsų kasdienių elementarių ir sudėtingų dalykų pagrindas – nuo paprastos buities iki skrydžių į kosmosą. Ir patikėk, mokytis programuoti verta tikrai ne vien tam, kad išrastum kažką, nuo ko bus priklausomas ir be ko savo gyvenimo neįsivaizduos visas pasaulis. Ne, to visai nebūtina siekti, nors tokia galimybė tikrai reali. Mokymasis programuoti, net jei apskirtai neplanuoji tapti programuotoju, tau, kaip asmenybei, kaip darbuotojui, gali duoti be galo daug. Toliau išvardinsiu pagrindines priežastis, kodėl verta mokytis programuoti, iš kurių suprasi, kiek daug tau gali duoti tokia patirtis.

Galimybės

Kaip jau minėjau, technologijos, kurios visos yra paremtos programomis, yra beveik visko, kas vyksta pasaulyje, pagrindas. Būtent dėl šios priežasties išmokus programuoti, tau netrūks darbo nei dabar, nei bet kada ateity. Negana to, tavo paslaugų reikės bet kuriame pasaulio kampelyje, todėl toks darbas gali būti ir puiki galimybė keliauti bei susipažinti su skirtingomis šalimis ir kultūromis. Žinoma, programuotojai yra vieni geriausiai apmokamų darbuotojų, todėl, jei tik norėsi, labai greitai galėsi įgyti visišką finansinę laisvę. Be to, tiek dirbamas garsiose įmonėse, tiek savarankiškai, tu užmegsi daug vertingų ryšių, kurie tau pravers visose gyvenimo srityse.

Nepriklausomybė

Mokėjimas programuoti tau suteiks visišką laisvę ir nepriklausomybę – tu galėsi dirbti įmonėje, bet lygiai taip pat sėkmingai galėsi dirbti iš namų – kaip tik tau labiau patinka. Pasiūlymų netrūks, todėl galėsi rinktis tas sritis, kurios tau pačiam įdomios. Jei dirbsi namie, darbui galėsi skirti tiek laiko, kiek nori ir gali. O kadangi tai labai gerai apmokama profesija, greičiausiai tau net nereikės dirbti daug laiko, kad turėtum užtektinai pajamų, reiškia, tu turėsi daug laisvo laiko visiems kitiems savo pomėgiams ar tiesiog maloniam poilsiui. Viskas, ko reikia norint programuoti – kompiuteris. Todėl tavo darbo vieta galės būti bet kur.

Iššūkiai

Jei mėgsti iššūkius, programavimas yra tas sritis, kur jų, jei tik panorėsi, tikrai netrūks. Galimybės kurti įvairiausias, sudėtingiausias programas yra beribės. Jei užsibrėši sau tikslą – galėsi sukurti tai, ko dar niekas pasaulyje nėra sukūręs. Gal ir ne kuklu taip sakyti – bet tu, mokėdamas programuoti, gali pakeisti pasaulį.

Tobulėjimas

O štai šioje pastraipoje nuo grandiozinių siekių galim grįžti prie pačių paprasčiausių, bet ne mažiau reikalingų. Kaip jau minėjau įžangoje, mokymasis programuoti tai puiki proga lavinti savo jau turimus įgūdžius ir įgyti begales naujų. Programavimas – tai tobula smegenų mankšta. Mokydamasis programuoti tu puikiai išlavinsi savo kritinio, loginio ir strateginio mąstymo gebėjimus. Be abejo, mokantis programuoti tau kils nemažai klausimų ir, kad galėtum judėti toliau, tau reikės rasti atsakymus, tau reikės išmokti ieškoti klaidų ir jas taisyti. O kas paneigs, jog tokie įgūdžiai pravers visose srityse ir ne tik darbe, bet ir kasdienybėje.

Taigi, net jei neplanuoji tapti programuotoju, net jei manai, kad tai visai ne tavo sritis – pabandyk. Ir tik tada suprasi, kiek daug tau gali duoti mokėjimas suvokti ir valdyti kodų kalbą.