Pastaruoju metu programavimas tapo itin geidžiama ir gerbiama specialybe. Turbūt didžioji dauguma darbingų žmonių susimąsto, kad gal ir jie galėtų programuoti. Ir vis tiek, tu greičiausiai galvoji, ar mokymosi programuoti rezultatas yra vertas viso to vargo? Trumpiausias atsakymas į tai būtų – tikrai taip! Iš tiesų yra dar kelios geros priežastys programuoti, net jei tu neturi nieko bendro su informatika ar kūrybiniu darbu.
Patobulinsi savo skaitmeninį raštingumą
Kaip jaustumeisi, jei būtum apsuptas knygų, bet negalėtum skaityti ir suprasti, kas parašyta, tik žiūrėti į paveikslėlius? Būtent taip nemažai žmonių jaučiasi naudodamiesi savo prietaisais: jie gali naudotis jais primityviu lygiu, bet nesugeba maksimaliai išnaudoti visų galimybių. Kas tai bebūtų – ar telefonas, ar nešiojamas, ar stacionarus kompiuteris – jei nemoki programuoti, tai išnaudoji tik minimumą šių prietaisų galimybių…
Mokydamasis programuoti suprasi, kaip veikia technologijos ir kaip priversti jas dirbti geriau. Išmokęs programuoti tu įgysi tokį skaitmeninį raštingumą, apie kokį net nesapnavai, ir galėsi be vargo rasti sprendimus visoms su technologijomis susijusioms problemoms.
Turėsi savo kietą tinklalapį
Visi gali sukurti savo blogą, bet tikrai ne visi gali sukurti savo svetainę ar bent jau išnaudoti visas blogų svetainių galimybes. Mokėdamas programuoti įvairiomis kalbomis, galėsi nuveikti daug visokių įdomių dalykų su nuotraukomis, vaizdo įrašais ar tekstu. Mokėdamas programuoti tu ne tik susikursi svetainę, bet galėsi nustebinti savo darbuotojus ir klientus, kuriuos anksčiau samdei padaryti šį darbą už tave.
Pagerinsi savo susitelkimo ir problemų sprendimo įgūdžius
Programavimas yra aikštinga dama, bet ji atsiskleis visomis spalvomis, kai ją geriau pažinsi. Kokia to paslaptis? Tu turi dirbti. Nieko nebus, jei programavimui per dieną skirsi 5–10 min. Mokantis programuoti teks daug kartoti tuos pačius veiksmus, kol išmoksi rasti efektyvius sprendimus. Ir patikėk, tai bus viena geriausių įmanomų smegenų mankštų.
Padidinsi savo produktyvumą
Kai išmoksi programuoti bent jau tiek, kad suprastum savo kompiuterį gilesniu lygmeniu, galėsi automatizuoti nemažai eilinių dalykų, o tai sutaupys tau laiko ir darys darbą efektyvesnį.
Galėsi, pavyzdžiui, kurti paprastas programas, kurios padės išspręsti strigimo problemas. Arba suvaldyti savo laiškų srautą, sutvarkyti savo failus taip, kad daugiau nereikėtų nieko isteriškai ieškoti. Ir dar daugiau – galėsi kurti kompiuterinius žaidimus! Garantuoju, kad vaikas tavyje dėl to labai džiaugiasi.
Galėsi patirti „tėkmę“
Šią sąvoką „išrado“ vengrų psichologas Mihalas Čiksentmihalis. Ji apibūdina tai, kaip jautiesi visiškai įsitraukęs į darbą. Taip smarkiai, kad prarandi savo esybę ir pats tampi darbu. Tai nuostabi būsena. Jei kada ją pasieksi, suprasi, kokia ji įkvepianti ir kaip produktyviai tu tuo metu dirbi. Ir žinai ką? Programuodamas tu turėsi labai daug šansų patirti „tėkmę“. Naujų kalbų mokymasis, krapštymasis su kodų eilutėmis, mažų klaidų atradimas, kurias ištaisius tavo programa pradės veikti tobulai… Tai yra dalykai, kuriais mėgaujasi daugelis programuotojų. Visa tai teikia didelį pasitenkinimą, kuris išlieka net tada, kai darbas jau baigtas. Jei gyvenime tau trūksta Zen, mokykis programuoti ir tu tikrai tai patirsi.