Variantų yra tikrai daug ir nuo pasirinkimo gali susisukti galva. Todėl norint išsirinkti tinkamiausią ir geriausiai poreikius bei lūkesčius atitinkančią įstaigą, reikia gerai viską apgalvoti. O galbūt tau geriausia būtų mokytis savarankiškai?

Visų pirma, svarbu tai, kiek tau metų, kokia tavo šeimyninė padėtis ir ką tu veiki šiuo metu. Jei tu esi mokyklą baiginėjantis moksleivis, žinoma, greičiausiai svarstysi studijuoti IT universitete ar kolegijoje. Ir galbūt tai bus geriausias pasirinkimas, nes tu turi visas galimybes ir daugybę laiko atsiduoti šiai specialybei.

Situacija keičiasi, jei esi dirbantis, turi šeimą, kurią išlaikai, reiškia, ilgametėms didžiąją dalį dienos užimančioms studijoms tau nebus laiko. Tuomet verta apsvarstyti privačias mokyklas ir kursus, bet ir jų pobūdis skiriasi, todėl vėlgi reikia galvoti apie prioritetus ir poreikius. Kai kurios mokyklos siūlo ilgalaikius mokymus, retesnes paskaitas ir galbūt tai bus labiausiai suderinama su tavo gyvenimo būdu ir dienotvarke. O galbūt tau atvirkščiai norėsis skirti mėnesį ar du, kad galėtum greitai susipažinti su programavimu, suvokti, ar tai tikrai tavo sritis, ar tu nori toliau tobulėti, o vėliau mokytis konkrečios srities pačiam ar tęsiant kursus.

O galbūt tu esi žmogus, kuriam geriausiai mokytis savarankiškai? Žinoma, tam turi būti labai disciplinuotas, kad reguliariai, bent kelis kartus per savaitę prisėstum mokytis ir tą darytum sąžiningai. Jei negali sau to pažadėti, geriau patikėk savo mokslus profesionalams.

Taip pat svarbu apsvarstyti, ar programavimas tave domina tiesiog, iš smalsumo, ar tu manai, jog tai galėtų būti tavo naujasis pragyvenimo šaltinis. Jei visgi manai, kad išmokęs ar bent pramokęs programuoti norėsi išbandyti savo jėgas praktikoje, o gal net ir apmokam darbe, tuomet pasidomėk, ar mokykla siūlo praktikos ar net darbo galimybes.

Taigi, kaip matai, rinktis yra iš ko, bet, žinoma, svarbiausia jausti užsidegimą ir žinoti, kad ryžtingai sieksi užsibrėžto tikslo.