Jei vis dar abejoji, ar verta pradėti mokytis programuoti, pabandysime tau padėti apsispręsti. Šiame įraše pasidalinsime 6 priežastimis, kodėl tikrai verta išmokti programuoti.

Visada gausi darbą

Programuotojų poreikis Lietuvoje ir visame pasaulyje vis dar auga. Į Lietuvą vis dažniau keliasi užsienio kompanijos, kurios pasiūlo daug darbo vietų programuotojams. Be to, vis daugiau Lietuvių įsidrąsina darbintis užsienio kompanijose ir dirbti nuotoliniu būdu. Taip pat vis dažniau kuriasi įvairūs startuoliai, ypač e. verslo, todėl programuotojų labai reikia ir jiems.

Perspektyvi alga

Apklausos rodo, kad Lietuvoje šiuo metu pradedantiesiems programuotojams siūloma apie 700–1000 Eur „į rankas“, tačiau didėjant patirčiai ir darbo stažui alga gali pakilti dvigubai, kartais net trigubai. O jei dairysiesi darbo užsienyje, kalba gali eiti apie gerokai didesnes sumas.

Įvairios mokymosi galimybės

Jei rimtai nusprendei mokytis programuoti, tai padaryti gali ne vienu būdu. Gali studijuoti aukštojoje, gali mokytis savarankiškai ar nuotoliniuose kursuose arba gali mokytis programavimo mokykloje. Visi šie būdai yra puikūs, o pasirinkimas priklausys nuo to, kaip greitai nori pradėti dirbti programuotoju. Žinoma, universitetas užtruks ilgiausiai, mokymasis savarankiškai priklausys nuo tavo individualių savybių, o programavimo mokykloje išmokti programavimo pagrindus ar vieną pasirinktą kalbą gali itin greitai.

Gali dirbti iš kur tik nori

Jei esi iš tų, kurie mano, kad darbas ofise ne jiems, tuomet tikrai pasvarstyk apie programuotojo karjerą. Nors labai daug įmonių ieško programuotojų dirbti ofise, tačiau užsakymų netrūksta ir iš namų (ar absoliučiai iš bet kur) dirbantiems programuotojams.

Gali dirbti „kiečiausiose“ kompanijose

Kadangi programuotojų vis dar smarkiai trūksta, kompanijos stengiasi juos prisivilioti idealiomis darbo sąlygomis, kur dirbti būtų ne tik patogu, bet ir be galo smagu! Be to, daugeliui žinomiausių ir prestižiškiausių kompanijų dažniausiai reikia programuotojų, todėl būtent šį specialybė gali būti tavo durys į tokias kompanijas.

Programavimas yra kūrybingas ir smagus užsiėmimas

Skleistis kūrybiškumui programuojant – galimybės yra beribės. Mokėdamas programuoti galėsi įgyvendinti visas tau kylančias, su technologijų pasauliu susijusias idėjas. Ir kai tik perprasi, kaip reikia programuoti, suprasi, kaip yra smagu, kai iš pirmo žvilgsnio sudėtingi dalykai paklūsta tau!

Žinoma, nuspręsti, kur pakreipti savo karjerą, yra sudėtinga užduotis, ypač, jei planuoji skirti savo laiką ir pinigus mokslams. Todėl tikimės, kad šis įrašas padėjo suprasti, kad jei ieškai smagaus ir įtraukiančio darbo su beribėmis galimybėmis, nesibaigiančiais pasiūlymais ir potencialiai aukštu atlyginimu, tai programavimas tau būtų vienas iš geriausių pasirinkimų.