Metams einant į pabaigą nemažai iš mūsų susimąstome, ką norėtume nuveikti ateinančiais metais. Galbūt tu skaitai šį įrašą, nes nusprendei, kad 2019-aisiais norėtum išmokti programuoti. O galbūt jau moki, bet norėtum plėsti akiratį ir išmokti naują programavimo kalbą. Tuomet greičiausiai tau įdomu, kokias kalbas bus verta mokytis kitais metais. IT pasaulis yra itin dinamiškas, tendencijos čia kinta greitai, priklausomai nuo naujovių technologijų pasaulyje, o kartais tiesiog madų. Šiame įraše apžvelgsime programavimo kalbas, kurias bus verta išmokti 2019-aisiais, ir paaiškinsim kodėl.

JavaScript

Šią programavimo kalbą naudoja didžioji dalis programuotojų, be to, daugelio svetainių kuri nors dalis būna sukurta su „JavaScript“. Kuriant mobiliąsias programėles taip pat dažnai naudojama ši programavimo kalba, o apie „apps‘ų“ populiarumą ir reikalingumą pastaruoju metu nereikia nė pasakoti. „JavaScript“ yra universali, paprasta ir patogi naudoti. Žinoma, tokia kalba dar ilgai išliks tarp populiariausių, todėl ją be abejonių verta išmokti 2019-aisiais.

Java

„Java“ populiarumas pastaruoju metu šiek tiek sumažėjo, tačiau ji vis tiek išlieka programavimo kalba numeris vienas kuriant mobiliąsias programėles „Android“ operacinei sistemai. Ši universali ir, palyginti, nesudėtinga kalba naudojama gana plačiai, todėl „Java“ programuotojų poreikis išlieka vis dar didelis. Išmok programuoti su „Java“ 2019-aisiais ir darbas tau iš esmės garantuotas.

Python

Ši programavimo kalba yra viena sparčiausiai populiarėjančių. Labiausiai tokį jos populiarumą lėmė tai, kad „Python“ yra naudojama kuriant dirbtinį intelektą, robotus, automatizavimo sistemas ir duomenų analitikai. Visa tai tikrai bus populiaru ir aktualu 2019-aisiais, todėl jei tave domina šios išvardintos sritys, be jokių abejonių mokykis programuoti su „Python“.

C#

IT pasaulio giganto „Microsoft“ sukurta ir nuolat tobulinama programavimo kalba C# neužleidžia savo pozicijų tarp populiariausiųjų. Ši kalba yra lengvai išmokstama ir plačiai panaudojama, tačiau labiausiai ją verta rinktis mokytis, jei 2019-aisiais planuoji išmokti kurti kompiuterinius žaidimus, nes būtent C# tam naudojama dažniausiai.

PHP

Ši programavimo kalba yra vis dar tarp dažniausiai naudojamų interneto svetainėms kurti. PHP yra atviro kodo ir veikia beveik visose operacinėse sistemose, būtent todėl ją renkasi nemažai „freelance“ programuotojų. Jei ir tu planuoji tokiu tapti 2019-aisiais, tuomet PHP tau būtų geriausias pasirinkimas.

Taigi, jei 2019-aisiais išmoksi bent vieną iš aukščiau aprašytų kalbų, tu tikrai galėsi drąsiai pradėti savo karjerą IT srityje. O prieš renkantis, ką mokytis, belieka apgalvoti, kuri sritis – svetainių ar mobilių programėlių kūrimas, dirbtinis intelektas, duomenų analitika, o gal kompiuteriniai žaidimai – tave traukia labiausiai. Sėkmės programuojant 2019-aisiais!

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.