Siekiant karjeros informacinių technologijų srityje, neužtenka vien baigti kursus, mokyklą ar universitetą. Taip, ten tave išmokys svarbių techninių dalykų, tačiau norint, kad iš tiesų sektųsi darant karjerą, reikia ugdyti ir svarbias asmenines savybes. Šiame įraše pasidalinsime 7 savybėmis, kurios tau tikrai pravers.

Būk smalsus

Prieš pradėdamas dirbti bet kokioje įmonėje, pasidomėk tos įmonės istorija, visomis teikiamomis paslaugomis, siekiais ir įkūrėjų istorijomis. Turėdamas tokių žinių bagažą, daug lengviau pritapsi naujame darbe, lengviau perprasi įmonės darbo principus ir nesijausi visiškai „žalias“ nuo pirmų dienų.

Būk malonus

Žinoma, persistengti nereikia. Naujame darbe stenkis būti savimi, tiesiog toks, koks visada būni su draugais. Juk ir tau nepatiktų, jei kolegos būtų nemandagūs ar net pikti, todėl ir pats nebūk toks.

Leiskis mokomas

Net jei jautiesi itin kompetentingas ir galintis viską padaryti pats, nepamiršk, kad įmonės kartais turi savo darbo metodus. Būtent dėl to naujoje darbovietėje labai svarbu įsiklausyti į tai, ko tavęs prašo, ir pasimokyti naujų darbo būdų.

Jausk atsakomybę

Pastaruoju metu, ypač tarp jaunų žmonių, pastebima tendencija dažnai keisti darbovietes, niekas nesijaučia įsipareigojęs darbdaviui, nes mano, kad pakeis darbą vos tik atsiradus geresniam pasiūlymui. Tačiau toks požiūris turi vieną blogą pusę – tokį tavo nusiteikimą darbdavys tikrai pajaus, o ir pats negalėsi pasiekti įspūdingų rezultatų, galvodamas, jog viskas čia laikina. O galbūt tavo didysis karjeros šuolis įvyks būtent toje įmonėje, kurioje tik ką įsidarbinai.

Būk lankstus

Visiškai suprantama, kad pirma reakcija, gavus galbūt ne visai tavo pareigų pavadinimą atitinkantį darbą, yra – man tai nepriklauso. Tačiau kartais verta apsiimti ir tokius darbus, nes būtent tada turi progą parodyti, kaip labai esi svarbus kompanijai, kad gali išspręsti daugiau problemų nei iš tavęs tikėtasi, o tai tikrai pakels tavo vertę darbdavių akyse.

Nebambėk

Naujoje darbovietėje tikrai nutiks visko – konfliktų, sugriuvusių projektų, paskubintų terminų ar nenumatytų susitikimų. Šie dalykai tikrai vargina ir blaško, tačiau jei, užuot skyręs laiką bambėjimui dėl neteisybės, išmoksi išlaviruoti ir išspausti geriausią iš esamos situacijos, įgysi daugiau patirties ir gebėjimų nei tiesiog dirbant sklandžiomis aplinkybėmis.

Džiaukis laimėjimais

Įmonės pasiekimai yra kiekvieno jos darbuotojo pasiekimai. Nebijok jais nuoširdžiai džiaugtis. Darbdaviai tai tikrai įvertins ir supras, kad jų įmonėje tu dirbi nuoširdžiai ir tau tikrai rūpi jos laimėjimai. O tai jau tikrai didelis pliusas tau.

Tikimės, kad šie patarimai padės susidaryti bendrą vaizdą, kokiam reikia stengtis būti, norint pritapti naujoje darbovietėje ir būti įvertintam darbdavių. Juk net per darbo pokalbį neretai darbdavys mieliau pasirinks žmogų, su kuriuo randa bendrą kalbą, nei tą, kuris gal ir geras profesionalas, bet yra nesukalbamas ir nemalonus. Techninių dalykų visada spėsi išmokti, tačiau teigiamas asmenines savybes verta puoselėti nuolat – tai tikrai pravers.