Jei nuoširdžiai pakalbėtum su aplinkiniais, įdomu, kiek iš jų pasakytų, kad dievina savo darbą ir niekada jo nekeistų į nieką kitą? Iš tiesų, yra nemažai žmonių, kurie dirba savo darbą, nes… reikia kažką dirbti. Ir nemažai jų bijo sau tai pripažinti, nes paprasčiausiai bijo pokyčių, mano, kad nepasiseks. Tačiau nereikia bijoti pažiūrėti tiesai į akis, nes tai padarius neretai atsiveria platūs galimybių horizontai.

 

Ar skaitydamas pagalvojai, kad galbūt ir tu esi vienas tokių žmonių? Tačiau niekada nedrįsai savęs paklausti, ar iš tiesų tu dirbi savo svajonių darbą? O gal savam darbe jautiesi tiesiog negerai… Kartais nepažiūrėjus iš šono, diena iš dienos darant tą patį, suprasti, kaip jautiesi ir ko trokšti, būna sunku. Būtent todėl šiame įraše norime pasidalinti 9 požymiais, kurie labai aiškiai rodo, kad metas keisti darbą.

 

  1. Tavo kūnas tau sako: „gana“!

Akivaizdūs požymiai:

  • Visada jautiesi pervargęs.
  • Negali susikaupti.
  • Atrodo, kad skauda visą kūną.

Ar būna taip, kad sekmadieniais apima begalinis nerimas, vis atrodo, kad tuoj atsitiks kažkas negero? Jei taip, tai tavo kūnas tau bando pasakyti, jog pirmadienį ir vėl prasidės kažkas labai nemalonaus. Dažni galvos skausmai, įtampa raumenyse – visa tai yra tavo kūno ženklai, kad tavo darbas tau nėra tinkamas, kad tu nuolat patiri didelį stresą.

tired

  1. Tavo darbas veikia tavo pasitikėjimą savimi

Akivaizdūs požymiai:

  • Nesijauti užtikrintas, kai reikia priimti sprendimus.
  • Įtari, kad tavo pasiūlymai net nėra svarstomi.
  • Neturi jokių galimybių tobulėti.

Jei dabartiniame darbe vis dažniau abejoji savimi, reiškia, kažkas yra ne taip tavo darbo aplinkoje. Niekada niekaip neatsipirks darbas, kurį dirbdamas jautiesi blogai, net jei alga už tai ir visai gera. Toks darbas gali ilgam neigiamai paveikti tavo emocinę būklę, o tuomet kentės ne tik asmeninis gyvenimas, bet ir pats darbas. Sėkminga karjera yra ta, kuri kasdien vis labiau kelia tavo pasitikėjimą savimi, o ne priešingai.

  1. Laikaisi esamam darbe vien dėl pinigų

Akivaizdūs požymiai:

  • Vis sakai sau, kad čia dirbsi tik iki artimiausios premijos.
  • Perki sau visokius gražius ir nereikalingus dalykus, kad numalšintum liūdesį dėl nemėgstamo darbo.
  • Slapta pavydi savo draugams, kurie galbūt uždirba mažiau, tačiau jaučiasi laimingi.

Žinoma, tikrai svarbu, kad darbas tau būtų pakankamai pelningas, tačiau dėl to tikrai neverta aukoti asmeninės laimės. Jokie pinigai niekada neatsvers neigiamų emocijų. Ir labai geras senas posakis „laimės nenusipirksi“ tai tik patvirtina.

  1. Vis pasvajoji apie kitokią karjerą

Akivaizdūs požymiai:

  • Beveik visada tavo naršyklėje yra atidarytas langas su darbo pasiūlymais.
  • Vis prigauni save skaitant apie kitų žmonių karjeras, kurios tave įkvepia.
  • Nemėgsti, kai kiti tavęs klausia, ką dirbi, nes visada norėtum pasakyti kažką kito nei dirbi iš tiesų.

Jei dalį laiko darbe praleidi tiesiog negalėdamas prisiversti dirbti, o galiausiai imi naršyti kitokių darbų pasiūlymus, jei vis bandai įsivaizduoti, koks jausmas būtų dirbti vieną ar kitą darbą, atsakymas akivaizdus – tu esi ne ten, kur turėtum būti.

tired3

  1. Tau trūksta energijos ir dažnai nuobodžiauji

Akivaizdūs požymiai:

  • Rytais vos išsiropšti iš lovos, kai reikia vykti į darbą.
  • Darbe visą dieną jautiesi pavargęs ir mieguistas.
  • Laikas darbe bėga siaubingai lėtai.

Visiems pasitaiko dienų, kai jaučiamės pavargę ir neentuziastingi, tačiau jei tokie pojūčiai tampa nuolatiniais palydovais, tai jau ženklas, kad savo darbe nesijauti gerai. Jei tau patinka tai, ką darai, energijos paprastai nestinga ir laiko neskaičiuoji, atvirkščiai, dažnai atrodo, kad paroje yra per mažai valandų, kad padarytum viską, ką nori. Nuobodulys yra rimtas ženklas, kad dirbi netinkamą darbą.

  1. Nebesijauti užsidegęs kažką veikti

Akivaizdūs požymiai:

  • Vis pagalvoji, kad šis darbas atima laiką iš to, ką tau tikrai patiktų veikti.
  • Pasiilgsti tų laikų, kai viską darydavai su užsidegimu.
  • Tu nebeatpažįsti pats savęs – pradėjai šį darbą būdamas visai kitokiu žmogumi.

Gali būti, jog į dabartinį darbą tave atvedė tam tikri tavo pomėgiai, tačiau laikui bėgant situacija kito ir arba tavo pomėgiai pasikeitė, arba keitėsi tavo darbo pobūdis ir tu nutolai nuo to, ką iš tiesų mėgsti. Todėl labai verta mintimis grįžti į pradžią, kai gavai šį darbą, ir paklausti savęs, ar jis toks, apie kokį tuomet svajojai ir ar tu pats nepasikeitei taip, kad svajonės dabar jau visai kitokios.

  1. Tu tapai apatiškas naujovėms

Akivaizdūs požymiai:

  • Tavęs visai nebedomina įmonė, kuriai dirbi.
  • Tu tiesiog plauki pasroviui, nebesieki paaukštinimo.
  • Nebesidalini su kolegomis ir darbdaviu tau kilusiomis puikiomis idėjomis, nes atrodo, kad kita, o gal net nuosava kompanija yra jų vertos.

Jei tau tinka šie požymiai, gali būti, kad darbe jau kurį laiką tavo idėjos buvo ignoruojamos, galbūt jau kurį laiką nesijauti matomas ir vertinamas. O galbūt tavo idėjos net nebėra susijusios su dabartiniu darbu. Visa tai rodo, kad tu gali turėti svajonių darbą, kuriame realizuosi visas savo idėjas, tačiau tai nėra dabartinė darbovietė.

tired2

  1. Išeitum, jei tik galėtum

Akivaizdūs požymiai:

  • Pinigai yra vienintelė priežastis, kodėl dar čia dirbi.
  • Tu jau taupai tai dienai, kada mesi šį darbą.

Paklausk savęs, ar paliktum šį darbą dabar pat, jei būtum finansiškai apsirūpinęs? Jei nedvejodamas atsakai sau „taip“, tai jau ženklas, kad reikia skubiai galvoti, kaip tai padaryti. Negaišk savo laiko, per kurį galėtum dirbti kažką malonaus ir įkvepiančio, leisdamas jį darbe, kurio nuoširdžiai nemėgsti.

  1. Tavo draugai ir artimieji sako, kad tu labai pasikeitei

Akivaizdūs požymiai:

  • Tu mažiau laiko leidi su draugais ir šeima, o kai tai darai, būni nelaimingas.
  • Tu nebeturi laiko ir energijos dalykams, kurie anksčiau tau teikdavo laimę.

Jei draugai ar artimieji tau vis užsimena, kad tu nuolat atrodai susirūpinęs ar vis kažkuo skundiesi, tai gana ryškus ženklas, kad tu dirbi ne tai, ką iš tiesų norėtum. Jie prisimena tave, kai jauteisi įkvėptas ir užsidegęs, ir lygina su dabartiniu paniurusiu tavimi, kuris net nebenori bendrauti arba daugių daugiausiai pasakoja istorijas apie siaubingą darbdavį ar nepakenčiamus kolegas. Jei artimieji pastebi, jog tu pasikeitei ir ne į gerąją pusę, priimk tai kaip akivaizdų ženklą, jog metas keisti karjerą.

Jeigu didžioji dalis šiame įraše išvardintų punktų tau tiko, nieko nebelauk, kurk planą, kaip greičiau keisti savo karjerą. Dabartiniame darbe tu tiesiog degraduoji ir kaip darbuotojas ir kaip asmenybė. Metas ištarti tam griežtą „stop“! O jei nežinai, nuo ko pradėti, pasidomėk 5 karjeros keitimo žingsniais.