Visame pasaulyje prasiautusi pandemija neabejotinai pakeitė ir pakeis daug ką, o technologijų pasaulis nėra išimtis. Turbūt iškart ateina mintis, kad daugelis nukentės, patirs nuostolius ir t. t. Gali būti, tačiau kai kurioms sritims pandemija taps ne žingsniu atgal, o galimybe augti. Šias sritis ir apžvelgsime įraše.

 

3D spausdintuvai

Dabar jau nieko nenustebintų vidury gatvės ar televizijos ekrane pamatytas žmogus su permatomu plastikiniu skydeliu. Tačiau labiausiai tokių priemonių reikia ir dar ilgai reikės medikams, o norint užtikrinti nenutrūkstamą apsaugos priemonių tiekimą, labai pasitarnauja 3D spausdintuvai, kuriais galima gaminti itin didelius jų kiekius.

kokias technologijos sritis paveiks covid 19 virusas

5G technologijos

Nors ir buvo bandymų sieti šią technologiją su viruso atsiradimu, tačiau tiesa ta, kad kuo daugiau žmonių  būna namuose, dirba iš namų ir dar daugiau naudojasi mobiliuoju ryšiu arba perka prekes bei paslaugas internetu, tuo geresnio ir spartesnio korinio bei interneto ryšio jiems reikia. Virusas pristabdė šios naujos technologijos diegimą, tačiau manoma, kad antroje šių metų pusėje jau galima tikėtis ir išmaniųjų telefonų, palaikančių 5G ryšį.

Virtuali realybė

Virtuali ir papildyta realybė tampa aktuali, kai vis daugiau žmonių renkasi darbą iš namų. Pasinaudojant šiomis technologijomis darbas iš namų gali tapti dar patogesnis ir prieinamesnis vis daugiau skirtingų profesijų atstovų. Net ir pasibaigus ar sumažėjus pandemijos mastui, tikėtina, kad dauguma kompanijų toliau skatins dirbti ši namų, nes taip galima sutaupyti nemažai kaštų, o darbuotojai neretai būna darbingesni, taigi ir virtualios realybės poreikis, tikėtina, tik augs.

virtuali realybe

Autonominis transportas

Autonominio transporto sferoje ypač aktualus tampa autonominių sunkvežimių poreikis, nes jei pasikartotų sienų uždarymo situacija, turint tokius sunkvežimius nesustotų prekyba tarp šalių ir ekonomikai mažiau grėstų krizė. Taigi, ši jau senai vystoma ir tobulinama sritis dabar turėtų įgauti pagreitį.

Blockchain

Kai pasaulį sustingdė karantinas ir užsidarė sienos, ypač svarbu buvo saugūs, greiti ir patikimi pinigų srautai. Būtent tai ir gali užtikrinti „blockchain“ technologijos. Taigi, jų tobulinimas ir plėtra yra neabejotinai reikalinga pandemijos akivaizdoje.

blockchain

Kibernetinis saugumas

Paskelbus karantiną ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, o mokiniams bei studentams mokytis nuotoliniu būdu, ypač pagausėjo kibernetinių atakų. Akivaizdu, kad tokių dalykų niekas nesitikėjo ir niekas negali garantuoti, kad tai nepasikartos, taigi tobulinti kibernetinio saugumo sistemas tiesiog būtina.

Veido atpažinimo technologijos

Iš visų dirbtinio intelekto technologijų, būtent veido atpažinimo sistemos yra aktualiausios akistatoje su Covid-19 virusu. Pavyzdžiui, Kinijoje yra kuriami sprendimai, kurie leistų atpažinti žmones net ir dėvinčius kaukes. Taip pat naudojant temperatūros sensorius nuotoliniu būdu būtų galima matuoti minioje esančių žmonių temperatūrą. Netgi kuriamos technologijos, kurios nuskenavusios žmogų galėtų per keliasdešimt sekundžių nustatyti, ar žmogus neserga koronavirusu.

Robotika

Robotika yra ta sritis, kuri pandemijos metu tampa ypač aktuali. Robotai gali pakeisti tuos darbuotojus, kurie dėl viruso negali atlikti savo darbo. Robotika tampa ypač svarbi medicinoje, kur robotai gali būti pasitelkti atliekant tam tikras procedūras ir sumažinant personalo kontaktą su pacientais. Taip pat robotika gali būti pasitelkta užtikrinant saugų žmonių elgesį viešosiose erdvėse.

Taigi, nors ši pandemija buvo didelis netikėtas smūgis visam pasauliui ir daugelis sričių buvo tam visai nepasiruošusios, tačiau kartu tokia situacija paskatino greičiau tobulinti įvairias technologijas, kurios pravers ne tik siaučiant virusui, bet palengvins ir pakels į kitą lygį mūsų visų kasdienybę. Galbūt ateityje žiūrint atgal, būtent šis metas bus laikomas dar vienu dideliu technologijų tobulėjimo atspirties tašku.