Visi, susidomėję programavimu, turi savų priežasčių – vieni nori keisti karjerą, kiti nori tiesiog išmokti kažko naujo, treti apie tai svajojo dar nuo mokyklos suolo. Tačiau visus, norinčius išmokti programuoti, vienija tas pats noras – išmokti programuoti kuo greičiau ir kuo lengviau. Šiame įraše norime pasidalinti keliais patarimais, kurie padės to pasiekti.

Suprask, kodėl nori programuoti

Kodėl aš noriu programuoti? Tai svarbiausias klausimas sau. Nuo atsakymo į šį klausimą priklauso tavo tolimesni pasirinkimai. Jei programuoti nori tik savo malonumui, galbūt tau užteks pasimokyti namie iš internete rastos informacijos ar vadovėlių. O jei svarstai apie programuotojo darbą ar karjerą, tuomet geriau būtų pasirinkti kursus ar studijas.

Išsirink tinkamą programavimo kalbą

Tačiau per ilgai svarstyti neverta. Nes „geriausios“ programavimo kalbos nėra. Kad ir kokią kalbą išmoktum pirma, kitą mokytis bus jau lengviau. O kad būtų lengviau apsispręsti, pirma pagalvok, ką norėtum programuoti, o tuomet rinkis kalbą, kuri būtų tinkamiausia norint pasiekti tavo tikslus.

Pradėk nuo mažų dalykų ir išlik kantrus

Kai jau pasirinksi savo kryptį ir išsikelsi tikslus, pradėk mokytis nuo paprastų dalykų. Neverta iš karto apsikrauti daugybe informacijos, nes taip gali greitai perdegti. Geriau mažais žingsneliais kasdien vis tobulėti ir nepasiduoti iškart, susidūrus su sunkumais. Visi sunkumai yra įveikiami, tik reikia kantrybės ir išbandyti visus įmanomus sprendimų būdus.

Išbandyk programėles vaikams

Šiais laikais programuoti mokosi net vaikai. Tačiau tai nereiškia, kad jiems mokyti skirtos programos yra kažkuo labai kitokios. Jos tiesiog paprastesnės. O sėkmingam ir įkvepiančiam tobulėti startui kartais reikia tiesiog paprastos ir lengvos pradžios.

Žaisk programavimo žaidimus

Mokytis žaidžiant visada smagu! Žaidimų, kur gali prireikti programavimo įgūdžių, yra nemažai. Taip pat internete rasi keletą svetainių, kurios yra specialiai skirtos mokytis per žaidimą, pavyzdžiui, „Code Combat“ ir „CodinGame“ – pabandyk!

Užsirašyk į kursus

Šiais laikais galimybių mokytis yra begalė. Internete gali rasti virtualių kursų, nemokamų knygų, mokomųjų vaizdo įrašų. O jei vertini gyvą bendravimą ir tikrus lektorius, užsirašyk į programavimo kursus.

Pats tapk mokytoju

Kai jau būsi šiek tiek pramokęs programuoti, susirask žmogų, kurį galėtum pamokyti to, ką jau žinai. Kitų mokymas yra puikus būdas įtvirtinti savo įgūdžius! Jau vien pasirengimas pamokai bus puiki proga pakartoti ir įtvirtinti savo žinias.

Išnagrinėk kodą

Šiais laikais internete yra daugybė svetainių su atviru kodu. Jau užrašytų ir veikiančių kodų nagrinėjimas gali būti puiki praktika, būdas įtvirtinti savo žinias, sužinoti kažką naujo ir tobulėti.

Tikimės, kad šie paprasti patarimai bus naudingi tau mokantis programuoti. O jei norėtum išsamesnės konsultacijos, kviečiame į svečius 🙂