Kiekvienas žmogus, nors kartą susimąstęs apie programuotojo karjerą turbūt svarsto: ar sunku pradėti? Nuo ko pradėti? Ir apskritai, ar verta veltis į IT pasaulį? Tačiau jeigu yra pakankamai noro ir motyvacijos, bandyti tikrai verta!

O geriausias būdas tuo įsitikinti – už ir prieš sąrašas.

VERTA: NEVERTA:
1. Galimybės 1. Technologijų baimė
2. Nepriklausomybė 2. Ilgos darbo valandos
3. Iššūkiai 3. Sėdimas darbas
4. Tobulėjimas

___________________________________________________________________

Galimybės

Visa ateitis remiasi technologijų augimu, naujų programinių įrangų kūrimu ir žinoma – aukštosiomis technologijomis. Išmokus programuoti, tau netrūks darbo nei dabar, nei ateityje.  Be to, atsiveria plačios galimybės dirbti tarptautinėse įmonėse.

Nepriklausomybė

Tavęs laukia nepriklausomybė, plačiąją prasme. Dirbdamas programuotoju tu gali dirbti tiek įmonėje, tiek būti laisvai samdomu programuotoju – freelancer’iu. Programuotojai taip pat gali dirbti iš namų, ar iš bet kokio kito pasaulio kampelio kur yra internetas ir kompiuteris.

Iššūkiai

Neribotos saviraiškos galimybės ir proga sukurti tai, kas sudrebins pasaulį. Tavo darbo rezultatas visiškai priklauso nuo išsikeltų tikslų ir lūkesčių. Labai dažnai programuotojai susiduria su didesniais ar mažesniais iššūkiais, kurie, jų pačių teigimu, skatina nuolat mokytis. Taigi, rutinos šiame darbe tikrai nebus.

Tobulėjimas

Programuodamas nuolat lavini savo kritinio, loginio ir strateginio mąstymo gebėjimus. Kodo eilutės rašymas reikalauja daug pastangų. Čia nuolat turi būti budrus, o pasitaikius klaidoms – jas kuo greičiau spręsti.  Programuotojai mokosi visą gyvenimą, todėl gali būti tikras, kad tavo kelyje nepasitaikys „karjeros lubų” situacijos.

____________________________________________________________________

Technologijų baimė

Jeigu tavęs nežavi technologijos, gąsdina kompiuteriai ir mieliau dirbtum ten, kur reikia daug bendrauti, tuomet programavimas tikrai nėra tavo sritis. Tu gali išmokti programuoti, bet jeigu į darbą eitum su kančia, nes technologijos ir nuolatinis mokymasis nėra tavo varikliukas.

Ilgos darbo valandos

Dauguma programuotojų dirba daugiau nei 40 valandų per savaitę, kadangi dažnai „išlenda“ nenumatytų problemų, kurios reikalauja daug dėmesio ir greito problemų sprendimų. Jei mėgstate darbą 8-17 val. tempu ir nesate linkęs pasėdėti viršvalandžių, – greičiausiai ilgos darbo valandos nedžiugins.

Sėdimas darbas

Programuotojų pagrindinis darbo įrankis yra kompiuteris, todėl visą darbo dieną tenka sėdėti prie stalo. Nuo tokio darbo labai kenčia akys, riešai bei nugara. Tad jeigu mėgstate aktyvų, fizinį darbą, programavimas tikrai ne jūsų sritis. O jei vis dėlto ryžotės, – nepamirškite „aktyvių” pertraukėlių.

Jei skaitydamas privalumus pritariamai linksėjai, o trūkumai tavęs neišgąsdino, vadinasi, Tu ieškai mūsų, o mes – Tavęs. 😉