Kalifornijoje įsikūrusi kompanija CodingNomads atliko išsamų JAV ir Europos darbų pasiūlymų tyrimą ir padarė išvadą, kad 2022 metais Python programuotojų rinkoje reikės labiausiai. Python pralenkė ir tokias populiarias programavimo kalbas kaip JAVA ir JavaScript.

 

Python nėra nauja kalba, tačiau pastaruoju metu susidomėjimas ja ypač auga, nes ši kalba itin tinka darbui su didžiaisiais duomenimis, mašininiu mokymusi ir dirbtiniu intelektu – jų paklausa taip pat kasmet vis didesnė. Be to, Python yra viena lengviausiai išmokstamų ir viena universaliausiai panaudojamų kalbų.

2021 metais Python taip pat buvo geidžiamiausia kalba JAV, tačiau Europoje vis dar karaliavo JAVA. Tarkim, pagal programuotojų bendruomenės TIOBE indeksą jau 2021 metais Python buvo populiariausia programavimo kalba – skaičiavimai buvo paremti jau dirbančių profesionalų bei siūlomų kursų skaičiumi.

Akivaizdu, kad Python yra ypač vertinama ir naudinga programavimo kalba, kuri dar ilgai išliks populiariausių ir labiausiai vertinamų topuose. Žemiau dalinamės CodingNomads sudarytu populiariausių kalbų grafiku.

Python Lentele