Nors dirbtinis intelektas yra vienas pažangiausių žmonijos išradimų, jo reputacija visgi nėra vien pozityvi. Kartu tai ir nerimą keliantis reiškinys – juk net ir palyginus su tikrai protingu žmogumi, dirbtinis intelektas visada bus greitesnis ir gudresnis daugeliu aspektų. Visgi nors paremtas žmogaus protu, dirbtinis intelektas gerokai nuo juo skiriasi. Šiame įraše pabandysime apžvelgti pagrindinius skirtumus.

 

Dirbtinis intelektas mokosi kitaip

Dirbtinis intelektas mokosi tik vienu būdu – kaupdamas duomenis. Žmonės dažniausiai mokosi bandymų ir klaidų būdu. Jie gali pažvelgti į praeitį ir nekartoti ten padarytų klaidų, padaryti geriau. Joks dirbtinis intelektas dar neišmoko mokytis taip kaip žmogus.

 

Dirbtinis intelektas yra labai objektyvus

Kadangi dirbtinis intelektas priima sprendimus, paremtus jam žinomais faktais, jo „nuomonė“ visada bus tik objektyvi. Žmogus taip pat gali turėti objektyvią nuomonę, tačiau kartu jis gali mąstyti ir subjektyviai, remdamasis savąja patirtimi.

Dirbtinis intelektas 2

 

Dirbtinis intelektas nemoka prisitaikyti prie pokyčių

Didelis dirbtinio intelekto pranašumas yra tas, kad jis gali daryti tą patį dalyką daugybę kartų ir niekada nepavargti ar susinervinti. Visgi, jei staiga reiktų pakeisti savo veiksmus, dirbtiniam intelektui nepavyktų to padaryti taip greitai kaip žmogui, jį visų pirma reikėtų perprogramuoti.

 

Dirbtinis intelektas 3

 

Dirbtinio intelekto darbo greitis yra „kosminis“

Taip, žmogus gali greitai prisitaikyti prie pokyčių, tačiau žmogaus smegenys kokybiškai gali susitelkti tik į vieną dalyką vienu metu, taigi žmogui problemai spręsti gali prireikti nemažai laiko. Dirbtinis intelektas, turėdamas sukaupęs daugybę informacijos, kai kuriuos dalykus gali atlikti per sekundes.

 

Dirbtinis intelektas nemoka mąstyti abstrakčiai

Dirbtinis intelektas gali išmokti tokius dalykus kaip, pavyzdžiui, groti pianinu arba žaisti video žaidimą. Tačiau dirbtinis intelektas niekada nesukurs nuostabios užburiančios melodijos, kuri gimsta žmogui pagavus įkvėpimą, ar nesugalvos tokio kompiuterinio žaidimo, kuris įtrauks tūkstančius.

 

Taigi, dirbtinio intelekto pajėgumai yra tikrai dideli ir neretai neįmanomi žmogaus protui, tačiau dirbtinis intelektas neturi jausmų ir emocijų, tokių kaip empatija, mokėjimas „skaityti tarp eilučių“ ir kurti nuostabius dalykus. Mes manome, kad dirbtinis intelektas iš tiesų niekada neprilygs jautriam žmogaus protui. Ką manai tu?

 

Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.