Šiame įraše norėtume pasidalinti keliomis įžvalgomis, kurios pravers ieškantiems darbo ar norintiems keisti karjerą. Esminiai dalykai, kuriuos turėtų apgalvoti ir įvykdyti kiekvienas, planuojantis naują darbą, yra: gyvenimo aprašymas, motyvacinis laiškas, pasiruošimas pokalbiui ir matomumas būsimiems darbdaviams. Žemiau išsamiau aptarsime kiekvieną iš jų.

Gyvenimo aprašymas

Internete galima rasti daugybę patarimų, kaip parašyti gerą gyvenimo aprašymą. Žinoma, prieš jį rašant tikrai verta perskaityti kuo daugiau tokių patarimų. Mes norime paminėti kelias „auksines taisykles“, kurios yra svarbios bet kokio pobūdžio gyvenimo aprašymui. Pirma, jame neturi būti klaidų. Antra, jis turi būti tvarkingas. Trečia, jis turi būti aiškus. Jei nebus įvykdytos šios taisyklės, CV bus su klaidom, parašytas skirtingu šriftu, be aiškios struktūros ir esminiai dalykai nesimatys iškart, didelė tikimybė, kad toks gyvenimo aprašymas bus padėtas į šoną net nepradėjus skaityti.

Motyvacinis laiškas

Jei tavo CV tobulas, norint išsiskirti iš kitų puikių kandidatų, būtina turėti stiprų motyvacinį laišką. Net jei darbo skelbime tokio neprašo, vis tiek parašyk, bent jau laiške, kuriuo siųsi savo gyvenimo aprašymą. Stipraus motyvacinio laiško esmė yra trumpas ir sklandus nusakymas, kodėl tu tobulai tinki norimai pozicijai. Motyvacinis laiškas jokiais būdais negali būti CV punktų atkartojimas. Galbūt tu neatitinki visų norimos darbo pozicijos kriterijų? Tuomet būtent įtikinamas motyvacinis laiškas gali iškelti tave virš net ir atitinkančių kriterijus kandidatų. Ypač toks laiškas reikalingas norintiems keisti karjerą, nes tavo patirtis galbūt nebus visai tai, ko ieško darbdavys, bet tavo gebėjimas įrodyti, kuo ta patirtis gali būti naudinga ir kokių siekių tu turi, gali tave padaryti favoritu.

Darbo pokalbis

Jei tau pasisekė ir tave pakvietė į darbo pokalbį, susiimti reikia dar labiau. Privaloma prieš einant į pokalbį atlikti „namų darbus“. Būtinai paskaityk apie kompaniją, su kurios atstovu bendrausi. Parodydamas, kad nusimanai apie kompaniją, leisi suprasti, kad tau tikri rūpi čia dirbti. Be to, dažnai per darbo pokalbius prašo kažko paklausti, būtent čia ir bus puiki proga parodyti savo žinias – paklausinėk daugiau apie būsimą darbovietę, ypač, apie dalykus, kurie tai kompanijai svarbūs. Per darbo pokalbį taip pat labai svarbu atidžiai klausyti, ko tavęs klausia ir ką tau pasakoja, nes šios savybės juk bus labai svarbios ir dirbant. Jokiais būdais nekalbėk neigiamai apie savo buvusią (ar esamą) darbovietę, jei šiuo metu ieškai naujo darbo. Tačiau jei paminėsi, kodėl išėjai ar nori išeiti, kalbėdamas tik apie asmeninius lūkesčius, tai bus didelis pliusas tau. Taip pat būtinai paminėk iššūkius ir net klaidas, su kuriomis susidūrei ankstesnėje darbovietėje. Paminėk, kaip išsisukai iš tų situacijų ar bent jau kaip bandei išsisukti. Nebijok savikritikos, tai tikrai ne trūkumas, o tik privalumas.

Matomumas
Ir paskutinis dalykas, kuris yra labai svarbus norint gauti geidžiamą darbą, yra buvimas matomu, kur tik įmanoma. Žinoma, tu būtinai privalai turėti „LinkedIn“ profilį, bet vien to neužtenka. Junkis į visas „profesines“ grupes socialiniuose tinkluose, kokias tik randi. O prisijungęs ne tik skaityk, bet ir komentuok, rašyk, aktyviai įsitrauk į diskusijas. Kuo daugiau ir labiau būsi matomas virtualioje erdvėje, tuo daugiau šansų, kad tavimi susidomės būsimi darbdaviai, ar bent jau ieškant darbo pasirodysi jiems „matytas“. Be to, dalyvaudamas profesinių grupių diskusijose ir pats papildysi savo žinių bagažą. Ir galiausiai – jei turi sukaupęs savo darbų pavyzdžių (jei tai įmanoma padaryti), visada verta turėti savo asmeninę svetainę ar bent jau tinklaraštį.

 

Visus, kurie susidomėjo karjeros keitimu – kviečiame registruotis ČIA.