Jei esi programuotojas arba šiuo metu mokaisi juo būti, greičiausiai pagalvojai, ar turimas nešiojamasis kompiuteris patenkins tavo poreikius. Galbūt tiks ir tavo turimas kompiuteris, bet nemaža tikimybė, jog reikės įsigyti naują. Iš tiesų kodą galima rašyti su daugeliu kompiuterių, visgi tam tikras užduotis atlikti reikėtų tam labiau pritaikyto. Šiame įraše pasidalinsime pastebėjimais, koks nešiojamas kompiuteris geriausiai tinka programavimui.
Ekrano dydis
Nešiojamųjų kompiuterių yra visokiausių formų ir dydžių. Svarbiausia yra tau nuspręsti, kaip labai „nešiojamas“ jis bus. Jei manai, kad tau nereikės jo dažnai nešiotis, apsvarstyk 15 colių ekrano kompiuterį. Tačiau jei planuoji dirbti iš skirtingų vietų, idealus pasirinkimas būtų 13 ar 14 colių ekranas. Kompiuteriai su tokiu ekranu yra lengvesni ir paprastai jų baterijų veikimo laikas ilgesnis.
Ekrano savybės
Dauguma pigesnių nešiojamų kompiuterių turi 1366 x 768 raišką, tačiau planuojant daug dirbti su kompiuteriu, jos gali būti per mažai. Be to, kartais gali pasitaikyti situacijos, kai reikės įskaityti mažesnes raideles. Idealiausia būtų kompiuteris su 4k raiška, tačiau tiks ir ne mažesnės nei 1920 x 1080 raiškos. Taip pat atkreipk dėmesį, kad ekranas būtų gerai matomas visais kampais.
Procesorius
Procesorius yra tas dalykas, kur norint programuoti pataupyti nereikėtų. Skaičių nenurodysim, nes esmė paprasta – kuo visko daugiau, tuo geriau. Tačiau jei nori konkrečiau, tai visada neprašausi pasirinkęs Intel Core i5 ar i7 procesorių su 3GHz dažniu.
Atmintis
Iš tiesų programavimas su mažesne nei 4GB RAM atmintimi tiesiog neįmanomas. Idealiausia būtų, kad RAM‘ų tavo būsimamas kompiuteris turėtų ne mažiau 8, o dar geriau – 16.
Diskas ir jo dydis
Idealiausia būtų pirkti kompiuterį su SSD disku. Tuomet viskas veiks greitai ir sklandžiai. Disko dydis turėtų būti mažiausiai 256 GB, tačiau geriausia rinktis 1TB.
Klaviatūra
Kokybiška klaviatūra programuojant yra labai svarbu, juk ja naudosiesi labiausiai. Turbūt svarbiausia renkantis išbandyti klaviatūrą realiai ir pajusti, ar tau ji yra patogi. Jei planuoji dirbti tamsesnėse vietose, pasvarstyk apie šviečiančią klaviatūrą.
Baterijos veikimo laikas
Jei planuoji visada dirbti ten, kur yra rozetė, greičiausiai šis punktas tau nebus aktualus. Visgi, jei nori patvaresnės baterijos, rinkis veikiančią bent 6 valandas. Tačiau nepasikliauk techniniais parametrais, neretai baterijos laiko trumpiau nei nurodyta. Geriau prieš perkant paskaityk atsiliepimus.
Vaizdo plokštė
Programuojant vaizdo plokštė nėra tokia svarbi, taigi būtent čia gali pataupyti ir rinktis integruotą vaizdo plokštę. Geriau investuok į SSD diską ar galingesnį procesorių.
Tikimės, jog šis straipsnis tau buvo naudingas ir padės išsirinkti tobulą kompiuterį programavimui!
Svarstai pradėti mokytis programuoti? Užsiregistruok NEMOKAMAI karjeros konsultacijai ČIA.