Programavimo kalba Python yra viena iš populiariausių, lengviausiai išmokstamų ir dažniausiai naudojamų kalbų pasaulyje. Tačiau be šių faktų yra ir daugiau tikrai įdomių faktų, kurių galbūt nežinojai. Šiame įraše norime supažindinti su jais.

 

Python buvo atostogų projektas

Šią vėliau visame pasaulyje išpopuliarėjusią kalbą pradėjo kurti programuotojas Guido van Rossum, ieškodamas ką tokio įdomaus nuveikus per 1989 metų Kalėdų atostogas. Po dvejų metų pasaulį išvydo kalba, pavadinta Python.

Iš kur kilęs Python pavadinimas?

Palyginus su kitais programavimo kalbų pavadinimais, šis atrodo toks keistokas. Turbūt pagalvojai, kad tai tiesiog gyvatės pitono pavadinimas? Tačiau istorija visai kita. Kalbos kūrėjas teigia, jog pavadinimą įkvėpė britiška komedija „Monty Python‘s Flying Circus“. Guido Van Rossum žiūrėjo tuo metu naujai išleistą serialą kurdamas šią kalbą. Jam reikėjo pavadinimo, kuris būtų trumpas ir įtikinamas. Panašu, kad jam tikrai pavyko.

python circus 1

Python yra atviro kodo kalba

Taip, ši kalba yra visiškai atviro kodo, taigi ji turi visas galimybes ir savybes, kurias turi atviro kodo kalba. Taip pat Python bendruomenė gali prisidėti prie kalbos tobulinimo.

Google naudoja Python

Taip, Python yra viena iš oficialių programavimo kalbų Google kompanijoje. Tarkim, YouTube yra sukurtas naudojant Python.

google canada

Su Python gali kurti viską

Iš tiesų, su Python galima kurti ką tik nori. Mobiliąsias programėles, daiktų interneto programėles, taip pat šią kalbą gali panaudoti mašininiam mokymuisi bei dirbtiniam intelektui!

Kiekvienam, kuris nori tapti programuotoju, verta išmokti šią įdomią, galima sakyti, visai neplanuotai atsiradusią ir pasaulyje išpopuliarėjusią programavimo kalbą, kurią mokėdamas galėsi sukurti viską, ką tik panorėsi!

 

Jei manai, kad tau taip pat svarbu išmanyti Python, kviečiame registruotis į mokymus: ČIA.

Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.