Jei nusprendei persikvalifikuoti ir siekti karjeros naujoje srityje, visada verta pagalvoti apie karjeros plano sudarymą. Toks planas leis tau geriau identifikuoti savo tikslus ir jaustis tvirčiau siekiant jų. Šiame įraše norime pasidalinti 6 žingsniais, kurie leis sukurti efektyvų karjeros keitimo planą.

 

1. Išsirink specialybę

Gerai pagalvok, kokie dalykai tave labiausiai domina, kokių įgūdžių jau turi, kokios yra tavo vertybės. Tai leis tau atrasti visas įmanomas specialybes, kurios tau galėtų tikti. Sąrašą gali siaurinti pabandęs savanoriauti įmonėse iš dominančių sričių, taip pat atlikdamas praktiką.

2. Nustatyk prioritetus

Turėdamas specialybių sąrašą, gali toliau bandyti išsigryninti svajonių specialybę. Pagalvok, kokio pobūdžio darbas tau labiausiai patiktų. Ar tai turėtų būti labiau protinis, ar labiau fizinis darbas, ar tau svarbiau patogi vieta, lankstus darbo laikas, o gal viskas tiktų, jei alga būtų tikrai didelė. Atsakęs sau į šiuos klausimus, gausi daug aiškesnę savo svajonių darbo viziją.

3. Apsvarstyk visus niuansus

Asmeniniai pasirinkimai labai svarbu, tačiau lygiai taip pat reikia apsvarstyti ir objektyvias aplinkybes. Pasidomėk, koks šiuo metu yra darbuotojų poreikis pasirinktoje srityje. Išsiaiškink, kokios kvalifikacijos reikėtų tavo trokštamam darbui ir ar tau jos užtenka, ar visgi reikės dar pasimokyti. Taip pat pagalvok, ar naujas darbas tiks prie visų tavo gyvenimo aplinkybių, ar nereikės visko radikaliai keisti.

vyras skambina

4. Apsispręsk

Kai visi aukščiau įvardinti dalykai bus gerai apsvarstyti, beliks priimti sprendimą. Geriausia nepasilikti tik vieno naujos karjeros kelio. Jei kartais nepavyktų planas A, tau bus ramiau, jei turėsi ir planą B. Tačiau per daug galimybių ir variantų gali trukdyti susikaupti ir siekti konkretaus tikslo.

5. Išsikelk tikslus

Apsisprendus dėl būsimo karjeros kelio, kitas žingsnis būtų išsikelti tikslus. Pirmiausia išsikelk trumpalaikius tikslus, kuriuos planuoji pasiekti per metus ar greičiau, o tuomet apgalvok apie ilgalaikius tikslus, kurie tau bus svarbus jau pradėjus naują karjeros kelią. Keldamas tikslus nepersistenk, jie turi būti realūs ir adekvatūs, o juos surašius turėtų apimti jausmas, kad tu gali visa tai pasiekti.

tikslai rasymo masinele

6. Susitik su karjeros konsultantu

Atlikęs šiuos penkis žingsnius tu būsi padaręs didelį darbą, tačiau neretai keičiant karjerą ir galbūt persikvalifikuojant į visiškai kitą sritį, labai praverčia ir profesionalų įžvalgos. Jei jauti, kad tavo naujoji karjera galėtų būti IT srityje, visada gali kreiptis į mūsų mokyklos Karjeros keitimo centrą, kur tavęs lauks specialistai, galintys išsamiai pakonsultuoti visais karjeros IT srityje klausimais.

 

Tikimės, kad šis įrašas tau buvo naudingas ruošiantis permainoms savo karjeros kelyje. Linkime surasti svajonių darbą!

 

Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.