Įvairūs tyrimai rodo, kad maždaug 25 metų mūsų smegenų neuronų jungtys „nusistovi“ ir smegenys ima tingėti. Jos nebekuria naujų jungčių ir naudojasi esamomis. Tačiau visa tai galima pakeisti ir priversti smegenis dirbti bei kurti naujas jungtis ir toliau. Šiame įraše pasidalinsime patarimais, kaip tai padaryti.

 

Greičiausiai dauguma pagalvojote, kad reikėtų tiesiog toliau mokytis ir taip treniruoti smegenis. Ir tai yra tiesa. Tačiau yra vienas svarbus niuansas. Tai, ko mokaisi, tau turi būti labai įdomu. Geriausiai smegenis lavinasi, kai mes mokomės mus dominančios dalyko ir darome tai su užsidegimu ir aistra.

Mokslininkai yra atlikę įvairių tyrimų. Pavyzdžiui, buvo įrodyta, kad tie darbuotojai, kurie laisvalaikiu turi hobių ir tuo nuolat užsiima, yra patikimesni ir efektyvesni darbuotojai. Be to, tokie žmonės dažniau pasižymi kūrybingu mąstymu.

Tokie žymūs žmonės kaip Facebook įkūrėjas Markas Zuckerbergas ar Billas Gates‘as tvirtina, kad daugiausiai jie išmoko iš savo hobių, o ne mokyklose. Billas Gates‘as yra sakęs, kad būtent bridžo žaidimas jį labiausiai išmokė strateginio mąstymo.

hobby 3

Dar vienas dalykas, ko išmoko hobiai, yra laiko planavimas. Norėdamas rasti laiko mėgstamam užsiėmimui, tu bandysi atitinkamai dėliotis dienotvarkę, o šis įgūdis tikrai pravers ir darbe. Be to, užsiimdami mėgstama veikla, mes tiesiog jaučiamės laimingesni, o tuomet viskas labiau sekasi visose srityse.

Ar yra skirtumas, kokia veikla užsiimsi? Tyrimai sako, kad didžiausią teigiamą poveikį turi su kūryba susiję hobiai, tokie kaip piešimas ar grojimas, taip pat labai naudinga yra mokytis naujos kalbos. Verta mokytis ir to, kas tau visada atrodė neįveikiama, nes išmokus tokių dalykų ypač pakils tavo pasitikėjimas savimi.

brains 2

Vis dėl to, svarbiausia nepamiršti, kad hobis tau turi teikti malonumą ir kelti susižavėjimą, kad net jei tai reikalauja pastangų, jos būtų malonios ir po veiklos jaustumeisi atsigavęs ir psichologiškai pailsėjęs.

Neturi jokio hobio, tačiau manai, kad vertėtų kažkuo užsiimti? Tiesiog atsisėsk ir surašyk sritis, kurios tau atrodo įdomios, o tuomet bandyk. Galbūt atrasi kažką visai netikėto, o naujoji veikla pakels tavo gyvenimo kokybę visose srityse. Linkime smagių hobių!

Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.