Neseniai rašėme, kodėl rankinis testavimas visada išliks svarbus, tačiau šį kartą norime pakalbėti ir apie automatinio testavimo svarbą. Prieš paleidžiant bet kokį IT produktą, prie jo dirba testuotojai. Paprastai jie rankiniu būdu tikrina, kaip programa ar produktas reaguoja įvairiose situacijose. Tačiau tai užima daug laiko, ypač norint palyginti daug gautų rezultatų. Automatinio testavimo įrankiai nors ir nesugeba pažvelgti į programas iš žmogiškosios pusės, tačiau jie gali lyginti rankinio testavimo būdu gautus rezultatus, sekti atsikartojančias problemas ir t. t. Šiame įraše plačiau aptarsime, kodėl rankinį testavimą visada verta derinti su automatiniu.

 

Taupo laiką ir pinigus

Kuriant bet kokį produktą, testai turi būti vykdomi įvairiuose vystymo etapuose. Neretai tai būna atsikartojantys veiksmai, kuriuos reikia atlikti labai dažnai. Automatinio testavimo įrankiai atlieka šiuos veiksmus gerokai greičiau nei žmogus, taigi taupo laiką, o sutaupytas laikas visada reiškia ir sutaupytus pinigus.

Didina testavimo apimtis

Automatinis testavimas gali būti atliekamas daugelyje kompiuterių vienu metu. Automatinio testavimo įrankiai leidžia patikrinti, ar visur programa elgiasi taip, kaip tikimasi. Automatizavus tokius testavimo veiksmus, galima vienu metu atlikti tūkstančius testų.

Testuoja tiksliau

Net ir labiausiai patyrę testuotojai atlikdami monotoniškus veiksmus gali suklysti. Todėl būtent tokiam – pasikartojančių veiksmų testavimui – geriau yra rinktis automatinio testavimo įrankius, kurie šį darbą atliks preciziškai. Testuotojai, išlaisvinti nuo monotoniško darbo, gali skirti tą laiką kitų naudingų automatinio testavimo įrankių kūrimui.

 

automatinis testavimas 1

 

Atlieka tai, kas žmogui neįmanoma

Net jei įmonė turi atskirą didelį testuotojų skyrių, tam tikrų darbų nebūtų pajėgus atlikti net ir toks skyrius. Tarkim, jei testuojama programa, kuria naudosis tūkstančiai, tik automatizuoti testai galės simuliuoti itin didelius kiekius vartotojų, besinaudojančių programa.

Padeda tobulėti programuotojams ir testuotojams

Jei IT komanda naudojasi automatizuoto testavimo įrankiais pasikartojančioms užduotims, jie turi daugiau laiko didesnius iššūkius keliančioms užduotims, reiškia, taip jie labiau tobulės ir teiks įmonei daug didesnę naudą.

 

Taigi, automatinis testavimas daugeliu atvejų gali būti ypač naudingas tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje. O suderintas su rankiniu testavimu, automatinis testavimas užtikrins itin aukštą kuriamų produktų kokybę.

 

Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.