Kadangi kiekvieną dieną į rinką paleidžiama daugybė programėlių, naujų sistemų ir kitų produktų, reikalaujančių testavimo, šio proceso automatizavimas tikrai praverčia ir pagreitina procesus. Tačiau vis tiek yra ir turbūt visada išliks dalykų, kurie reikalauja rankinio testavimo ir tik rankinio ir automatinio testavimo suderinimas leidžia pasiekti tikrai aukštą bet kokio produkto kokybę. Šiame įraše apžvelgsime 5 priežastis, kodėl rankinis testavimas yra svarbus ir reikalingas.

 

 

Testavimas rankiniu būdu – tai žmogaus perspektyva

Testuodamas žmogus gali tiesiogine to žodžio prasme pamatyti, kad kažkas yra ne taip. Tuo tarpu automatinio testavimo programos tiesiog negali matyti, todėl kai kuriuos dalykus gali praleisti. Taip pat testuotojas bandydamas programą gali pažiūrėti iš vartotojo perspektyvos ir geriau suprasti, kas yra patogu, o kas ne.

 

Tiriamasis testavimas

Automatinio testavimo programos atlieka tik tuos veiksmus, kuriuos liepiama joms daryti – reiškia, norint, kad jos veiktų, reikia planuoti ir rašyti tinkamus kodus. Tačiau neretai neįmanoma parašyti tokių kodų, kad būtų ištestuota visa programa iki smulkmenų. Tiriamasis testavimas leidžia atsakyti į tokius klausimus kaip „kas nutiks, jei padarysiu tai“ bei ištestuoti visą programą be jokių apribojimų.

 

 

Automatiniuose testuose pasitaiko klaidų

Taip kaip kodas gali turėti „bug‘ų“, taip jų gali būti ir testų skriptuose. Tai reiškia, kad testuojant automatiškai yra didesnė tikimybė gauti klaidingus teigiamus ar klaidingus neigiamus rezultatus. Jei į testavimo procesą įsitraukia ir žmogus, šių klaidų galima lengvai išvengti.

 

Kartais ištestuoti automatiškai gali būti neįmanoma ar per brangu

Tokia situacija gali pasitaikyti, pavyzdžiui, testuojant planšetę, kai labai svarbu, kad tiksliai ir greitai veiktų prisilietimas. Sukurti automatinį prisilietimą įmanoma, tačiau sudėtinga ir brangu, o rezultatai tikrai nebūtų tokie tikslūs kaip testuojant žmogui. Taigi tokiu ar panašiu atveju, tiesiog nelogiška pasitelkti automatinį testavimą.

 

Rankinis testavimas leidžia pamatyti visą problemą

Automatinis testavimas leidžia sutaupyti laiko ir gauti greitą rezultatą, tačiau rankinis testavimas leidžia pamatyti produkto problemas plačiau ir giliau. Tai leidžia matyti produktą taip, kaip jį matys vartotojas, o šito nesugebės jokia automatinio testavimo programa.

Taigi, akivaizdu, jog kad ir kiek ištobulėtų automatinis testavimas, vis tiek visada bus situacijų, kur prireiks rankinio testavimo, norint gauti tikrai aukštos kokybės rezultatą.