Šis klausimas neretai kyla tiems, kas jau senokai dirba darbą, kurio nemėgsta, ir vis susimąsto, kad norėtų veikti kažką galbūt radikaliai kitaip… Mes turime atsakymą – persikvalifikuoti niekada nėra per vėlu! Nesvarbu, ar tau 30, ar 60, ar net daugiau metų, yra daugybė sėkmės istorijų, kai žmonės pakeičia karjerą būdami pačio įvairiausio amžiaus ir pagaliau jaučiasi atradę tai, ko visada ieškojo. Šiame įraše norime plačiau pakalbėti apie suaugusiųjų persikvalifikavo ypatumus.

 

Suprask, ko nori

Svarbiausias dalykas, norint keisti karjerą, kai jau dirbi darbą, yra suprasti, kokia kryptimi norėtum judėti. Ar tavęs netenkina tik turimos pareigos? Gal norėtum užimti aukštesnes? O gal tavo darbo sritis tau niekada nebuvo tikrai įdomi? Galbūt tu dirbti ofise, tačiau norėtum pradėti dirbti savarankiškai ar atvirkščiai? Labai svarbu apsvarstyti šiuos ir kitus aktualius klausimus, kad galėtum pradėti siekti savo tikslų. Jei nežinai, nuo ko pradėti, visada verta pasikonsultuoti su karjeros keitimo specialistais.

 

Nuspręsk, kiek galėsi skirti laiko

Kiekvieno, nusprendusio persikvalifikuoti, situacija yra skirtinga. Vieni dirba visu etatu, kiti tik daliniu, dar kažkas dirba iš namų. Kai kurioms specialybėms reikės būtinai stoti į universitetą, kai kuriems užteks ir mokymų. Prieš pradėdamas persikvalifikavimo kelionę, apsvarstyk, kiek laiko galėsi skirti mokslams ir kaip greitai nori pradėti dairytis naujo darbo.

 

Road sign

 

Ieškok įkvėpimo

Keisti karjerą nebūtinai yra sunku, kai kuriems pasiseka tai padaryti per itin trumpą laikotarpį, kiti užtrunka ilgiau. Tačiau kaip ir visur – svarbiausia yra ryžtis ir pradėti. Tačiau pasiryžimas neretai yra pirmas ir pats sudėtingiausias žingsnis. Kad jį žengti būtų lengviau, ieškok, kas tave įkvėptų  – galbūt tai knygos, galbūt karjerą pakeitusių žmonių istorijos, vlogai ar Youtube kanalai.

 

Taigi, kaip matai, karjerą keisti niekada nėra vėlu, svarbiausia, pasiryžti ir pradėti, o tuomet – nesustoti. Galbūt tu tapsi tuo, kuris įkvėps kitus?

 

Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.