Jei šiuo metu neturi darbo ar suplanavai keisti karjerą, o galbūt ieškai pirmojo savo darbo, tikėtina, jog kartais gali stigti pozityvumo. Apimti baimė, kad galbūt nepavyks, gal niekas tavimi nesusidomės, gal turi per mažai arba nevertingos patirties, gal tau per daug metų, gal visi konkurentai bus visapusiškai stipresni. Tokių minčių nereikia gėdytis, daugybė ieškančiųjų darbo susiduria su nusivylimu. Ir nors tokia savijauta yra normali, jai pasiduoti nereikėtų. Šiame įraše norime pasidalinti įkvepiančiomis idėjomis ir mintimis, kurios padės neprarasti optimizmo ir pozityvumo šiuo įtemptu darbo paieškos etapu.

 

 1. Tegu kiekviena diena būna nauja pradžia. Negalvok apie savo praeities nesėkmes, tu nebesi žmogus iš tavo praeities. Tu esi šios akimirkos žmogus, kuris gyvena dabar ir ateitį kuria dabar.
 2. Neklausk savęs „o kas, jeigu“, klausk „o kas toliau“. Neverta užsiciklinti, kad egzistuoja tik teisingi pasirinkimai, o klaidos gali būti neištaisomos. Taip nėra. Visa tavo patirtis yra vertinga.
 3. Stenkis tapti žmogumi, kuriuo visada norėjai būti. Ir tai padaryti niekada nėra per vėlu. Tik svarbiausia prisiminti – būk kuo TU nori būti, o ne kuo tikisi kiti.
 4. Ieškok darbo, kuris atitiktų tavo sugebėjimus ir temperamentą.
 5. Nesiskųsk ir nedejuok – tai tik laiko bei energijos švaistymas. Tai ne tik nepadeda, bet verčia tave jaustis daug blogiau. Daug naudingiau būtų suprasti, ko pakeisti negali, ir paleisti tai, o tada koncentruotis į dalykus, kuriuos gali pakeisti.
 6. Nesėdėk ir nelauk, kol kažkas nutiks. Visas galimybes susikursi ir visas duris atversi tik pats, pradėdamas kad ir nuo nedidelių veiksmų.
 7. Kasdien skirk laiko darbo paieškoms, planavimams ir atviriems pokalbiams su savimi, kurių metu gali suprasti, ko iš tiesų tu nori ir sieki.
 8. Taip pat skirk laiko poilsiui bei mintims apie tai, kokie gražūs dalykai yra aplink tave – galbūt tai tavo antra pusė, vaikai, anūkai, augintinis, o gal tiesiog labai graži pavasario diena.
 9. Analizuok, ką tu veiki per dieną. Perdėliok prioritetus. Pasiryžk ir mesk veiklas, kurios tau neduoda jokios naudos, o kaip tik kenkia ar atima laiką, kurį galėtum praleisti kur kas naudingiau.
 10. Išmok išklausyti aplinkinius. Kartais žmonės atrodo nuobodūs ar net įkyrus, bet mes tiesiog ne visada iš tiesų girdime, ką jie mums nori pasakyti. Išmokus iš tiesų klausytis, gali sužinoti nuostabių dalykų.
 11. Išmok priimti konstruktyvią kritiką protingai. Neįsižeisk ir neleisk, kad kritika tave žemintų. Priimk ją kaip patarimą ar pamoką.
 12. Stenkis išlikti pozityviu. Pozityvios mintys yra sveikesnės, taip pat ir šalia esantys žmonės jausis geriau jei gebėsi išlaikyti gerą nuotaiką.
 13. Būk užjaučiantis, empatiškas ir suprantantis. Juk niekada tiksliai nežinai, kaip kitas žmogus jaučiasi viduje, net jei iš šono atrodo visiškai kitaip.
 14. Tikėk savimi ir savo galimybėmis. Jei tu pats netikėsi savimi, kaip patikės kiti? Elkis su savimi kaip su geriausiu savo draugu, kurio nedrįstum nuolat kritikuoti ir kaltinti, nenorėdamas sugriauti draugystės.
 15. Stenkis atsitraukti iš toksiškų santykių su žmonėmis. Nutrauk ryšius su nesąžiningais, negatyviais, skaudinančiais ir tavęs negerbiančiais žmonėmis. Leisk daugiau laiko su tais, kurie tave myli, palaiko ir tiki tavo sėkme.
 16. Stenkis kuo dažniau atlikti gerą darbą, pradžiuginti kitą.
 17. Niekada nesustok mokytis ir tobulintis. Neleisk smegenims aptingti.
 18. Nelygink savęs su kitais, tai niekada nesuteiks gerų emocijų. Juk visų gyvenimo patirtys skirtingos. Lygink tik save su pačiu savimi.
 19. Išbandyk naujus dalykus, kad ir kokia patogi yra komforto zona.
 20. Būk visada atviras naujoms galimybėms, tu nesi ribotas, niekas nėra. Tikrai yra sričių, kur pats save gali nustebinti.
 21. Rask žmonių, kurie nuoširdžiai gali tau patarti ir įkvėpti.
 22. Pats būk tas, kuris pataria kitiems, būna nuoširdus ir palaikantis.

 

Galbūt ne visi šie patarimai ir pastebėjimai tau pasirodys svarbūs ar reikalingi, bet jei kasdien skirsi laiko pozityvumui ir nors mažais žingsneliais sieksi tapti tuo žmogumi, kuriuo visada svajojai būti, tuomet ir tavo šansai surasti svajonių darbą išaugs. Linkime sėkmės ir įkvėpimo!