Šiuo metu studijuoji dalyką iš IT srities, o gal mokaisi programavimo kursuose ar savarankiškai? Tuomet nieko nelauk, būtent dabar yra geriausias laikas rasti praktiką įmonėje, sukaupti patirties, o galbūt taip net užsitikrinti sau darbo vietą jau baigus mokslus. Šiame įraše pasidalinsime patarimais, ką daryti, kad greitai ir lengvai rastum praktiką IT srityje.

Parenk gerą CV

Lygiai kaip ir ieškant darbo, taip ir ieškant praktikos, svarbu turėti parengus gerą gyvenimo aprašymą. Juk neretai įmonės, priimdamos praktikantą, neatmeta ir galimybės vėliau jį įdarbinti. Todėl jokiais būdais nesiųsk seniai neatnaujinto CV, peržiūrėk jį, papildyk informacija apie naujausias savo žinias, ištrink nereikalingus dalykus. O jei nežinai, kaip turi atrodyti geras, šiuolaikiškas gyvenimo aprašymas, perskaityk mūsų įrašą apie tai, kaip parengti gerą CV.

Pasipraktikuok programuoti

Jei mokaisi programuoti ir nori gauti programuotojo praktiką, dar prieš pradėdamas praktiką gali save išbandyti įvairiuose internete esančiuose programavimo iššūkiuose. Daugiau apie tokius iššūkius gali sužinoti šiame mūsų įraše. Po tokios treniruotės, pradėjęs tikrą praktiką, jausiesi daug tvirčiau.

Pokalbis

Ne tik ieškant darbo, bet ir ieškant praktikos yra naudinga pasiruošti pokalbiui. Pasidomėk kompanija, kurioje norėtum atlikti praktiką, žinok, ką konkrečiai jie veikia. Paprastai tai padaro gerą įspūdį darbdaviui. Taip pat labai svarbu nedaryti esminių klaidų, kurios dažnai būdingos pradedantiesiems IT srityje. Kokios tos klaidos ir kaip jų išvengti, gali sužinoti šiame mūsų įraše.

Nenustok mokytis

Turėk omeny, kad kartą patekęs į  IT sritį, mokytis turėsi nuolat. Čia viskas keičiasi kasdien, todėl, norėdamas išlikti profesionalas, turėsi nuolat atnaujinti savo žinias. Būtent su tokiu nusiteikimu eik į pokalbį dėl praktikos, kad darbdavys žinotų, jog tu nebijai naujų ir nežinimų dalykų, o atvirkščiai – nori ir sieki visus juos išmokti.

Padėkos laiškas

Po pokalbio dėl praktikos praėjus dienai ar kelioms, nusiųsk darbdaviui laišką, kuriame padėkok už skirtą laiką. Taip pat neretai mes suprantame, kad nepasakėme kažko svarbaus, jau po susitikimo, todėl toks laiškas yra puiki proga paminėti šiuos dalykus. Žinoma, šis laiškas neturi būti ilgas, nereikia įtikinėti, kaip tau reikia šios praktikos, tačiau priminti apie save dar kartą – tikrai verta. Be to, nepamiršk pridėti kontaktų, kuriais su tavimi galima susisiekti.

Tikimės, kad šis įrašas tau buvo naudingas ir praktiką, o galbūt net ir būsimą darbo vietą rasi greitai ir lengvai. Linkime sėkmės!