Apsilankymas karjeros mugėje sukuria galimybę užmegzti profesines pažintis, pabendrauti su įmonių atstovais ir  pristatyti save. Ankstesniame įraše pasidalinome patarimais kaip pradėti ruoštis dalyvavimui karjeros mugėje, šiame įraše apžvelgsime, kuo dar reiktų pasirūpinti, kad dalyvavimas joje būtų produktyvus ir naudingas.

 

Karjeros mugės rytas

 

Tinkamai apsirenk

Žinoma, karjeros mugei visiškai tiktų drabužiai, su kuriais eitum į savo srities darbo pokalbį, tačiau nepamiršk, kad mugėje praleisi daug daugiau laiko nei per pokalbį, be to, daug judėsi. Būtent todėl apranga, su kuria eisi į mugę, turi būti ne tik tvarkinga ir atitinkanti darbo pobūdį, bet ir patogi bei kvėpuojanti, kad nereikėtų kaisti ir prakaituoti. Taip pat pagalvok apie patogią avalynę. Autis naujai įsigytus batus gal būti didelė klaida, nes jei kentėsi nuospaudos skausmą, jausiesi nekomfortabiliai, bus sunku susitelkti bei išlikti geros nuotaikos. Dress for success – pasirink tokią aprangą, kad jaustumeisi ne tik užtikrintai ir reprezentatyviai, bet ir patogiai.

Prisistatymo kalba

Ši dalis yra viena svarbiausių. Per karjeros mugę turėsi maždaug kelias minutes padaryti puikų pirmąjį įspūdį. Rekomenduojame parepetuoti pasirengtą kalbą, kad mugės metu būtų lengviau pristatyti save. Būtinai apgalvok, ką sakysi: pradžioje prisistatyk (nepamiršk to, tai labai svarbu!), tuomet pasakyk, kokio darbo ieškai, kokių įgūdžių turi ir kokie yra tavo pomėgiai – būtent pomėgių pavardinimas leis kompanijai susidaryti greitą įspūdį apie tavo asmenybę ir suprasti, ar tu atitinki įmonės atmosferą.

Mugės metu

 

Pokalbiai su kompanijų atstovais

Svarbiausia, neišsiplėsk, nesusireikšmink, bet būk pasitikintis savimi ir išlik mandagus. Net jei tai mugės pabaiga ir visi jaučiasi pervargę, niekam nepalik neigiamo įspūdžio, nes niekada nežinai, ar neteks vėl susidurti su tais pačiais darbdaviais. Kalbėdamas apie save, jausk ribas, stebėk, kiek išlaikai susidomėjimą. Žinoma, po trumpo pokalbio paprašyk kompanijos atstovo kontakto ir palik savo kontaktus.

Apgalvok klausimus ir padėkok

Trumpo pokalbio metu ne tik tu pasakosi apie save, darbdavys taip pat bus pasirengęs papasakoti ir apie save, todėl turėk klausimų. Klausiantieji visada yra labiau vertinami nei tie, kurie iš pažiūros atrodo nesuinteresuoti. Žinoma, klausimai turi būti apgalvoti ir tinkami kiekvienai įmonei ir pozicijai, taip pat gali paklausti bendro pobūdžio klausimų apie įmonėje organizuojamus mokymus ar kompanijos vertybes. Po pokalbio būtinai padėkok už tau skirtą laiką. Mandagumas visada nugali.

Užsirašyk informaciją

Po kiekvieno pokalbio užrašinėje ar telefone pasižymėk, kokie tavo įspūdžiai apie kompaniją. Galbūt mugės metu ir atrodys, kad viską vėliau prisiminsi, bet tai dažniausiai nebūna tiesa, nes po mugės galvoje greičiausiai bus didelė sumaištis. Juo labiau, verta pasižymėti, ką kuriai kompanijai pažadėjai nusiųsti, paskambinti ar sutarti dėl pokalbio laiko.

Mugei pasibaigus

 

Nusiųsk visus pažadėtus CV

Kai kurie darbdaviai paprašys tavęs užpildyti darbo užklausos anketas internete ar atsiųsti jiems savo gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką. Būtinai įvykdyk visus šiuos pažadus netrukus po mugės. Jei tave pakvietė į darbo pokalbį, planuok laiką taip, kad būtinai į jį nuvyktum. Mugėje padarei tik pirmą gerą įspūdį, dabar reikia stengtis jį išlaikyti.

Nusiųsk padėkas

Jei tau ypač patiko kai kurios kompanijos, tačiau tavęs nepaprašė atsiųsti CV, parašyk pats. Padėkok už skirtą laiką, primink, kad tave labai sudomino jų siūloma darbo pozicija bei įdomesnę jūsų pokalbio ištrauką, kad darbdaviui būtų lengviau tave prisiminti. Per muges visko pasitaiko, galbūt tu patikai, tačiau pametė tavo kontaktus ar nepasižymėjo, todėl toks padėkos laiškas gali būti puikus būdas priminti apie save.

 

Tikimės, kad patarimai padės tinkamai pasirengti karjeros mugei, o jos metu ne tik jausiesi užtikrintai, užmegsi naujų profesinių pažinčių, bet ir turiningai praleisi laiką.

Susitikime jau šį šeštadienį Stipriausių darbdavių TECH mugėje!