Karjeros mugė yra ta vieta, kur atsiveria daugybė galimybių būti pastebėtam ir gauti darbą. Čia gali sutikti būsimus darbdavius ir kolegas, o jie gali iš arti pamatyti, kaip atrodo ir bendrauja žmogus „iš CV“. Vis dėlto, norint iš tokios mugės gauti kuo daugiau naudos, reikia jai tinkamai pasiruošti. Kad būtų aiškiau, pasirengimą suskirstėme etapais, šiame įraše pateikiame dalį patarimų, kurie padės tinkamai pasirengti Stipriausių darbdavių TECH mugei.

 

Savaitė iki karjeros mugės

 

Pasidomėk dalyvaujančiomis kompanijomis

Likus savaitei iki karjeros mugės, pasidomėk kompanijomis, kurios dalyvauja mugėje ir su kurių atstovais planuoji pabendrauti. Tai verta padaryti visų pirma todėl, kad kompanijų atstovai iškart pastebės, ar tu nors kiek nutuoki, kuo jie užsiima ir kokių žmonių ieško. Be to, jei eisi į mugę nepasidomėjęs dalyviais, gali nepastebėti įmonių, kuriose darbas tau ypač tiktų. Taip pat pasidomėjęs kompanijomis ir mugės tvarkaraščiu, gali susidėlioti planą, kur kada eisi, pradedant nuo įmonių, kuriose dirbti norėtum labiausiai.

Pasiruošk savo CV

Į mugę rekomenduojame atsinešti kokybiškai parengto gyvenimo aprašymo kopijų, tačiau ne bėda jei tokių kopijų neturėsi, TECH mugėje galėsi jas atsispausdinti. Daugelis darbdavių paprašys jų, kad galėtų greitai susipažinti su pagrindine informacija apie tave arba žiūrėti į tavo CV, kol kalbėsis su tavimi. Be to, tavo gyvenimo aprašymas yra puiki medžiaga darbdaviui užduoti klausimus. Būtent todėl CV turi būti itin aiškus, su išskirtais esminiais dalykais. Kaip parengti gerą CV, paskaityk šiame įraše. Jei vis gi nesijauti tikras ar tavo CV yra parengtas tinkamai, TECH mugės metu galėsi pasikonsultuoti su Vilnius Coding School Karjeros centro darbuotojais, kurie mielai tau padės.

Pasiruošk pokalbiams

Mugės metu tavęs gali paklausti kelių klausimų ir nuspręsti greitu metu pakviesti į darbo pokalbį. Nelauk paskutinės minutės jam pasiruošti! Ruoškis jau dabar, kad būtų aiškiau, ko tikėtis, paskaityk šį įrašą. Ruošdamasis tikram darbo pokalbiui, kartu tapsi labiau pasiruošęs klausimams, kurių gali sulaukti per mugę. Kuo daugiau žinosi, tuo labiau užtikrintas savimi jausiesi.

 

Diena iki mugės 

Gerai išsimiegok

Karjeros mugės metu daug bendrausi, gausi daug naujos informacijos, kontaktų, tad prieš tai svarbu gerai pailsėti ir turėti jėgų. Geriau nenaktinėk ir naktį prieš mugę skirk daug laiko miegui ir poilsiui, nes tik tuomet galva veiks taip gerai, kad galėsi save reprezentuoti iš geriausios pusės, o energijos užteks visam laikui, kiek truks mugė.

Turėk savo CV

Žinoma, apgalvoti, kurioms kompanijoms norėsi palikti savo gyvenimo aprašymus, verta iš anksto, tačiau tikrai nebus blogiau, jei turėsi CV kopiją USB laikmenoje, galbūt norėsi jį atsispausdinti mugės metu, jei kažkuri kompanija sudomintų netikėtai.

Turėk reikiamas priemones

Su savimi turėk tušinuką ir bloknotą užrašams bei vizitinių kortelių su savo kontaktais ar susikurtą LinkedIn profilį, kad galėtum apsikeisti kontaktais. Patarimus kaip susikurti LinkedIn profilį rasi šiame įraše.

 

Nepamiršk, kad karjeros mugė nėra vien pokalbiai su darbdaviais, mugėje vyksta įvairios dirbtuvės, susitikimai – dalyvauk juose, išnaudok mugės laiką kuo vertingiau, nes tokia proga nepasitaiko kasdien.