Microsoft sukurtas duomenų analitikos įrankis Power BI yra skirtas palengvinti darbą su duomenimis. Šis įrankis ypač praverčia tiems darbuotojams, kurie nėra susiję su IT sritimi. Vadybininkai, vadovai ir pan. naudodami Power BI gali lengviau priimti sprendimus, susijusius su duomenų analize. Šiame įraše plačiau papasakosime apie tai, kas yra Power BI ir kam jis gali būti naudojamas.

 

Kokie yra Power BI privalumai?

  • Naudojant šį įrankį galima lengvai sujungti duomenis iš įvairių platformų (OneDrive, Excel, DropBox ir pan.) ir greitai bei patogiai sukurti duomenų analizės ataskaitą.
  • Power BI gali dirbti su itin dideliais duomenų kiekiais – net ir su 100 milijonų įrašų – ir neužstrigti.
  • Šis įrankis pasižymi itin didele vizualizacijų gausa, kuri leidžia išsamiai ir aiškiai atvaizduoti sukauptų duomenų analizę.
  • Power BI funkcijos yra itin panašios į Excel‘io , todėl tiems, kas moka su juo dirbti, nebus sunku greitai perprasti ir Power BI.
  • Šis įrankis leidžia valdyti saugumo ir vartotojų prisijungimo nustatymus nenaudojant kitų įrankių.

 

kodel verta mokytis dirbti su power bi

 

Kokie yra Power BI tipai?

Šį įrankį sudaro trys tipai:

  • Power BI Desktop gali būti instaliuotas į bet kurį prietaisą ir leidžia susieti visus reikalingus duomenis. Šis įrankis leidžia kurti vizualizacijas, padedančias pristatyti duomenų analizę, taip pat grupuoti ataskaitas, kad vienoje skaidrėje būtų matomos kelios. Be to, naudojant Power BI Desktop galima lengvai dalintis savo ataskaitomis.
  • Power BI Service – tai programinė įranga debesyje, leidžianti prisijungti prie reikiamų duomenų, atlikti norimų duomenų paiešką ir kurti ataskaitas. Su Power BI Desktop sukurta ataskaita gali būti paskelbta Power BI Service debesyje.
  • Power BI mobilioji programėlė leidžia prisijungti prie duomenų, kurie yra debesyje. Šis įrankis veikia tiek su iOS, tiek su Android ar Windows 10.

 

Taigi, Power BI yra patogus ir šiuolaikiškas įrankis, skirtas valdyti duomenis net ir tiems, kas nėra IT specialistai. Augant duomenų kiekiams ir poreikiui juos analizuoti, tokio įrankio išmanymas pravers įvairiems specialistams. Jei manai, kad tau taip pat svarbu išmanyti Power BI, kviečiame registruotis į mokymus: ČIA.