Jei neseniai gavai duomenų analitiko darbą, turbūt manai, kad esi pakankamai geras, nes juk mokeisi, stengeisi ir tave priėmė į darbą. Tačiau prisijungus prie kolektyvo, kur dirba labiau patyrę už tave, gali apimti jausmas, kad nieko nemoki… Kad tokia naujoko patirtis nesumažintų motyvacijos, siūlome pasinaudoti mūsų patarimais, skirtais pradedančiajam duomenų analitikui.

 

1 . Būk organizuotas, naudok versijų kontrolę ir užsirašinėk

Tvarka dirbant su duomenimis yra vienas svarbiausių dalykų. Nepatingėk – nuo pat pirmojo, kad ir smulkaus darbo aiškiai pavadink aplankus ir projektus, nes bet kokie, nekonkretūs vardai greit sukurs tikrą jovalą tavo kompiuteryje, kuriame nebesusigaudysi ir pats. Taip pat būtinai susikurk tinkamą versijų kontrolės aplinką, kad galėtum sekti pakeitimus. Ir svarbiausia – rašyk, ką padarai kasdien ar bent kas savaitę, tai leis geriau planuotis darbą, matant, prie ko sugaišti daugiau laiko, o kas sekasi geriau.

 

  1. Pasitikėk savimi

Žinoma, pradėjus dirbti atrodo, kad visi žino ir supranta daugiau nei tu. Natūralu, kad žmonės, kurie šioje srityje dirba jau ne vienerius metus, turi sukaupę daugiau patirties. Tačiau tai nereiškia, kad tu nieko nemoki. Tu moki pagrindus, o viskam kitam išmokti ir suprasti reikia laiko. Juo labiau, kad duomenų analitiko darbo esmė nėra visko tobulas mokėjimas, o labiau lankstumas ir gebėjimas mokytis bedirbant.

 

  1. Daugiau pasimokyk to, ko dar nesupranti

Nevenk darbų, kurie tau kelia daugiausiai klausimų. Atvirkščiai – jei kažko dar nesupranti, pabandyk pasitreniruoti ir susikurti projektų ta tema, kad nespaudžiamas terminų ir klientų galėtum ramiai mokytis. Nebijok paprašyti savo kolegų pagalbos su tokiais projektais, jų patirtis ir žinios naujame darbe bus tavo didieji mokytojai.

 

 

  1. Nebijok stebėti, kaip dirba tavo mentorius

Greičiausiai tau paskirtas mentorius bus vyresnysis duomenų analitikas. Tai yra žmogus, kuris ne tik geriau išmano techninę darbų pusę, bet ir puikiai žino įmonės kultūrą ir darbo principus. Atkreipk dėmesį, kaip šis žmogus planuoja savo dieną, kaip bendrauja su klientais, kaip paaiškina apie savo darbą techninių dalykų neišmanantiems kolegoms bei kokius sprendimus priima kasdien.

 

  1. Svarbiausia – klausytis

Nesvarbu, su kuo bendrausi savo naujajame darbe – su klientu, mentoriumi ar komandos vadovu – visada atidžiai įsiklausyk į tai, ką jie sako. Žinoma, tai svarbu kiekviename darbe, bet dirbant duomenų analitiku – ypač. Taip yra todėl, kad duomenų analitiko darbas dažnai yra susijęs su skirtingų komandų bendradarbiavimu, kad visų įdėtas darbas kartu duotų bendrą reikšmingą rezultatą. Būtent dėl šios priežasties taip svarbu yra klausytis ir „suvirškinti“ visą gaunamą informaciją.

 

  1. Klausk absoliučiai visko

Būtent klausinėjimas yra tai, kas tave padarys geresniu duomenų analitiku. Niekas naujame darbe nesitiki, kad tu iškart žinosi viską, visi laukia ir tikisi klausimų. Nebijok sakyti, kad kažko nežinai, kad kažką tau reikia dar kartą paaiškinti. Jei išgirsi kitus kalbant ir naudojant tau dar nežinomus terminus, drąsiai paklausk, apie ką yra kalbama. Netgi klientams nebijok pasakyti, kad pasiaiškinsi tau nežinomą dalyką ir tada susisieksi su jais. Nieko nėra blogiau dirbant duomenų analitiku kaip apsimesti, kad išmanai tai, ko visai nesupranti.

 

  1. Pasitikėk savo nuojauta, bet remkis argumentais

Dirbdamas duomenų analitiku ne kartą susidursi su situacija, kai būdų, kaip elgtis toliau, bus ne vienas. Kai kurie tokie sprendimai bus mažiau svarbesni už kitus, bet jie visi nulems tai, kaip atrodys tavo rezultatas. Kaip jau minėjome pirmame punkte, labai svarbu žymėtis, ką darai, taigi, ir kokius sprendimus priimi, nes jei kartais kažkur suklystum, bus nesunku grįžti atgal ir išsiaiškinti, kur buvo klaida. O jei kartais pasimestum visiškai ir nebežinotum, kuria kryptimi pasukti, žinoma, kreipkis į labiau patyrusius kolegas.

 

Tikimės, jog šie patarimai buvo naudingi ir leis tau pasijusti drąsiau savo duomenų analitikos karjeros pradžioje. Prisimink – visi nuo to pradėjo, taigi, visi supranta, kaip tu jautiesi. Svarbiausia, nebijok prašyti tau padėti, juk kažkada ir tu padėsi tokiam pačiam naujokui kaip tu.