Sparčiai tobulėjant technologijoms, nuolat atsiranda vis daugiau galimybių išsaugoti milžiniškus duomenų kiekius. Daugybė įstaigų ir kompanijų naudojasi šia galimybe, kad pagerintų savo paslaugų teikimo kokybę ir pasiektų geresnių rezultatų. Tačiau augant duomenų kiekiams ir jų panaudojimo galimybėms, taip pat auga ir duomenų analitikų poreikis, todėl nemažai programuotojų nusprendžia persikvalifikuoti į duomenų analitikus. Šiuo metu tai viena perspektyviausių specialybių IT pasaulyje. Išmanydamas duomenų analitiką, galėtum siekti karjeros įvairiose, su duomenų valdymu susijusiose srityse. Šiame įraše pasidalinsime įžvalgomis, kurios pravers kiekvienam programuotojui, siekiančiam tapti duomenų analitiku.

 

Reikės išmokti naujų dalykų

Keičiant darbą iš programuotojo į duomenų analitiko, viskas, ko išmokai programuodamas, bus labai vertinga ir tikrai panaudojama. Vis dėl to, norint būti duomenų analitiku, reikės daug labiau gilintis į statistiką, modeliavimą ir dirbtinių intelektų kūrimą. Jei dar nesimokei SQL ir Python, norint tapti duomenų analitiku, šias kalbas reikės labai gerai išmanyti.

 

Galėsi pradėti bet kada

Jei dirbi programuotoju ir svajoji tapti duomenų analitiku, tau nebūtina mesti darbo. Dabartiniame darbe taip pat gali rasti sričių, kur gali pagerinti savo statistikos ar dirbtinio intelekto kūrimo gebėjimus. Pakalbėk apie tai su darbdaviu, greičiausiai kiekvienai kompanijai bus naudinga turėti žmogų, nors truputį išmanantį duomenų analitiką. Be to, dauguma kompanijų vertina darbuotojus, kurie siekia tobulėti ir atnešti verslui daugiau naudos. O duomenų analitika ir yra tas „arkliukas“, kuris artimoje ateityje varys į priekį kompanijas daugelyje sričių.

 

Reikės būti kūrybingam ir bendraujančiam

Nors duomenų analitiko darbas iš pirmo žvilgsnio atrodo labai techninis, tačiau iš tiesų jis reikalauja daug kūrybos ir gebėjimo bendrauti su kitais. Tavo darbas bus ne tik analizuoti duomenis, bet ir gebėti paprastai paaiškinti gautus rezultatus kolegoms, kad duomenų analitika leistų jiems atlikti savo darbą efektyviau. Nes juk būtent toks ir yra duomenų analitikos tikslas. Būtent dėl to taip pat turėsi išmokti mąstyti strategiškai, kad pateiktum būtent tas išvadas, kurių reikia labiausiai.

 

Tikimės, kad šios įžvalgos tau buvo naudingos ir leido labiau suprasti, ko gali tikėtis iš duomenų analitiko karjeros. Jei matai save ateityje dirbant duomenų analitiku, nieko nelauk, pradėk mokytis jau dabar.