Mokytis nuotoliniu būdu gali ne tik individualūs asmenys, tačiau ir įmonės. Toks mokymo būdas tapo itin aktualus dėl susiklosčiusios situacijos. Interviu kalbiname mūsų įmonės partnerės „Alna Software“ Talentų vadovę – Živilę Auruškevičienę. Pasidomėjome, kokia buvo įmonės patirtis, pasirinkus nuotolinius Vilnius Coding School Testavimo mokymus.

Jau daugiau nei 15-a metų „Alna Software“ kuria individualius programinius sprendimus, bei padeda įgyvendinti kompleksinius veiklos rangos (angl. outsourcing) projektus Fortune 500 įmonėms. Mes kalbame 9 kalbomis ir vienijame virš 100 profesionalų.

 

Jūsų įmonė pasirinko nuotolinius VCS mokymus – papasakokite, kokius mokymus pasirinkote, kaip jie vyko?

Pasirinkome automatinio testavimo mokymus. Planas buvo mokytis ofise po darbo, bet kadangi situacija kardinaliai pasikeitė dėl COVID, pasitarus su QA komandos vadove Veslava Bžymovska, ar verta laukti karantino pabaigos, ar vis dėlto mokomės nuotoliniu būdu, komanda nusprendė, kad neverta laukti, o reikia tiesiog prisitaikyti prie naujų aplinkybių ir kibti į darbus 🙂

Mokymai vyksta du kartus per savaitę po 2 val. plius namų darbai. Kadangi šiuolaikinės technologijos yra pakankamai pritaikytos nuotoliniam mokymuisi, tai problemų nekyla, žinoma, to gyvo kontakto trūksta, bet iš kitos pusės nelieka laiko pašaliniams trukdžiams ir galima maksimaliai susikoncentruoti mokslams.

 

Kodėl nusprendėte pasirinkti būtent šiuos mokymus?

Šiuos mokymus pasirinkome, nes testuotojų komandoje yra nemažai VCS persikvalifikavusių žmonių, kurie padirbėję įmonėje ir susidūrę su realiais projektais pamatė, kokių kompetencijų jiems trūksta tolimesniam tobulėjimui, kad galėtų dirbti efektyviau, kokybiškiau ir greičiau. Todėl atsiradus poreikiui išmokti automatinio testavimo ir tas žinias pritaikyti dirbant su projektais, buvo labai didelis paskatinimas ir motyvacija tiek komandai, tiek mums kaip įmonei, kad mūsų darbuotojai turėtų sąlygas augti ir tobulėti kaip specialistai, užtikrinant sėkmingą jų horizontalios karjeros kelią.

 

Kokią naudą įmonei jaučiate investuodami į darbuotojų kompetencijų kėlimą?

Vienas iš esminių įmonės tikslų – užtikrinti darbuotojų tobulėjimą, kompetencijų augimą. Kadangi technologijos sparčiai keičiasi ir tobulėja,  tad ir darbuotojai turi nuolat domėtis jomis, mokytis ir augti kartu. Investavimas į mokymąsi suteikia dvejopos naudos tiek pačiam darbuotojui, tiek įmonei.  Nuolat besimokantis darbuotojas gali greičiau ir efektyviau dirbti, kūrybiškiau spręsti problemas, daryti mažiau klaidų, lengviau prisitaikyti ir greičiau perprasti naujas technologijas, o tai labai svarbu ir įmonės efektyvumui. Ugdydamas naujas kompetencijas darbuotojas pamažu iš konkrečių užduočių įgyvendintojo-vykdytojo tampa kūrėju, taip atnešdamas dar didesnę pridėtinę vertę projektui. Sakyčiau, kad visa mūsų bendra įmonės filosofija teigia, jog mokymasis vyksta visą gyvenimą, nes tik žingeidumas, smalsumas veda mus pirmyn ir leidžia kurti vertę, o tai įkvepia ir motyvuoja kitus kolegas, ypač pradedančiuosius IT specialistus.

 

 

Kokie buvo darbuotojų įspūdžiai po mokymų?

Mokymai dar nesibaigė, bet kol kas tikrai labai geri, nes turime labai gerą ir kompetentingą lektorę, kuri puikiai susitvarko su savo darbu!

 

Jei būtų galimybė rinktis, kurį mokymų formatą pasirinktumėte – mokymus klasėje ar nuotoliniu būdu?

Dar neturiu atsakymo iš komandos, bet, matyt, bus įvairių nuomonių, nes iš vienos pusės mokytis gyvai klasėje yra smagiau ir galima gauti individualaus dėmesio, kai lektorius gali prieiti pažiūrėti, kaip mokiniui sekasi, pamotyvuoti, paaiškinti asmeniškai, bet iš kitos pusės tai sutaupo visiems laiko, gali mokymus stebėti iš tau patogios vietos, nekalbina kolegos ir pan., todėl galima maksimaliai susikoncentruoti mokslams 🙂

 

Tikimės, kad šis įrašas buvo ne tik įdomus, tačiau kartu parodė kaip netikėtas aplinkybes galima optimaliai išnaudoti įmonės naudai, bei supažindino su nuotolinių mokymų būdu. Gyvenimui pamažu grįžtant į įprastines vėžias, o darbuotojams į ofisus svarbiausia nepamiršti, koks svarbus yra personalo žinių bei įgūdžių lavinimas.