Dirbtinis intelektas jau seniai nėra kažkas iš fantastikos srities. Daugiau ar mažiau su juo susiduriam kiekvienas kasdienybėje. Kadaise su žmogumi besikalbantis robotas atrodė įmanomas tik filmuose, dabar bet kas gali pasikalbėti su dirbtiniu intelektu, esančiu tiesiog išmaniajame telefone. Visgi filmuose ir serialuose visada galima pamatyti tai, ko dar nėra mūsų gyvenimuose. Šiame įraše norime pasidalinti 10 populiarių serialų, kuriuose vystoma dirbtinio intelekto tema. Ir kas žino, labai gali būti, kad po kokių 10 metų tai, kas rodome juose, taps realybe…

 

1. Westworld

Ypač įtraukiantis serialas apie futuristinį pramogų parką, kuriame gyvena kaip žmonės atrodantys androidai, leidžiantys lankytojams pasijausti kaip senais laikais. Tačiau būtent problemos su dirbtiniu intelektu ir jo ne visada valdomomis galimybėmis sukuria didžiausią intrigą.

 

2. Silicon Valley

Šis serialas ypač patiks tiems, kas duomenis duomenų analitika. Pagrindinis veikėjas bando sukurti produktą, pavadinimu Pied-Piper, kuris leidžia suspausti failus, naudojantis mašininiu mokymųsi. Ilgainiui šis produktas tampa decentralizuotu internetu.

 

 

movie 1

 

3. Altered Carbon

Netflixo rodomas serialas nagrinėja amžino gyvenimo temą. Žmonės tampa nemirtingi, nes jų sąmonė gali būti perkeliama vis į kitą kūną. Pagrindinis veikėjas „prisikelia“ kitame kūne po daugiau nei 250 metų. Kas žino, galbūt kažkada tai iš tiesų bus būdas gyventi amžinai.

 

4. Mr. Robot

Šio serialo pagrindinis veikėjas yra itin gabus programuotojas, kuris tampa hakeriu, atakavusiu savo paties darbovietę. Visgi, kibernetinis saugumas vis dar yra labai jautri tema, kuri gali būti labai įdomiai plėtojama ir serialuose.

 

5. Humans

Šis serialas leidžia pasiglinti į socialinį, psichologinį ir kultūrinį robotų poveikį žmonijai. Seriale vaizduojami robotai padeda žmonėms buityje, tačiau pats įdomumas prasideda, kai viena šeima nusprendžia įsigyti atnaujintą robotą.

 

Dirbtinis intelektas 3

 

6. Person of Interest

Šis serialas yra vienas populiariausių serialų dirbtinio intelekto tema. Jame pasakojama, kaip paslaptingas milijonierius valdžiai sukuria mašiną, kuri gali rinkti informaciją apie teroristines atakas ir apie tai įspėti. Tačiau valdžia ignoruoja mašinos gebėjimą nuspėti ir kitus nusikaltimus, todėl jos kūrėjas nusprendžia imituoti nusikaltimą.

 

7. Black Mirror

Šis Lietuvoje gana populiarus serialas iš esmės yra apie per didelės žmonijos priklausomybės nuo technologijų pasekmes. Čia stengiamasi parodyti viską, kas gali būti sukurta, naudojant dirbtinį intelektą, analizuojant būtent tamsiąsias to puses.

 

8. Weird City

Šiame seriale vaizduojama netolima ateitis, kur miestas yra padalintas į turtingųjų ir vargšų puses. Turtingųjų namus valdo dirbtinis intelektas ir automatizuoti asistentai, galimybės čia beribės, skirtingai nei vargšų pusėje.

 

Dirbtinis intelektas 4

 

9. Num3ers

Šis serialas labiausiai patiks matematikos gerbėjams. Iš esmės viskas aplink mus yra matematika ir šiame seriale tai išsamiai papasakojama. Pagrindiniai veikėjai yra FBI agentas ir jo brolis, matematikos profesorius, kurie abu stengiasi išspręsti bylas.

 

10. Battlestar Gallactica

Klasikinės mokslinės fantastikos pavyzdys. Šis serialas yra apie amžiną žmonių ir robotų kovą, apie tamsiąją žmonijos pusę ir žmogiškąją robotų pusę. Žiūrint tikrai ne kartą pamąstysi apie tai, ar dirbtinis intelektas vieną dieną neatsisuks prieš savo kūrėją.

 

Tikimės, kad tau patiks šie serialai, o gal net paskatins labiau domėtis dirbtiniu intelektu ir jo galimybėmis. Gero žiūrėjimo!

 

Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.