AR ĮMANOMA RASTI PROGRAMUOTOJO DARBĄ PASIMOKIUS SAVARANKIŠKAI?

Visiškai nesvarbu ar programuoti mokėtės universitete, ar programavimo mokykloje – ši specialybė reikalauja nuolatinio gilinimosi ir tobulėjimo, todėl neišvengiamai teks mokytis ir savarankiškai. Tačiau šiame įraše norime plačiau pakalbėti apie galimybes tapti programuotoju, jeigu vis dėlto nusprendėte mokytis tik savarankiškai. Tai pasiekti tikrai realu kiekvienam, tačiau norime pasidalinti keliais patarimais, kurie pravers ieškant darbo.

Visų pirma, nepamiršk besimokydamas bendrauti su kitais programuotojais. Nes atėjus laikui ieškoti darbo, jau bus kiek per vėlu ieškoti kontaktų, o jie tikrai labai pravers.

Nuo pat pirmų mokymosi akimirkų stenkis viską analizuoti ir suvokti, o ne vien aklai sek instrukcijas. Jei nori tapti programuotoju, būtinai turi išmokti mąstyti kritiškai. Instrukcijos tikrai pravers mokantis sintaksės, bet tikrai nelavins kritinio mąstymo.

Rask būdų programuoti drauge su kitais. Tai gali daryti tiek realiai, tiek virtualiai, bet labai svarbu turėti tokios patirties. O priežastis paprasta – greičiausiai tavo pirmas darbas bus ne namie, nes patirtis dirbant samdomą darbą yra tikrai vertinga. Ir nors kai kuriems žmonėms lengva dirbti kompanijoje, tačiau vis tiek rekomenduojame pasipraktikuoti programuoti kartu su kitais žmonėmis.

Taigi, kaip matai svarbiausia yra nesimokyti „sausai“ ir „vienišam“. Bendrauk, dalyvauk pokalbiuose, nebijok problemų, būk kūrybingas ir tuomet tikrai gana greitai gali tapti darbdavių geidžiamu programuotoju.

Sėkmės!

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai