Finansuojami kursai dirbantiems

DOMINYKAS

„Darbo paieškos su „Vilnius Coding School“ pagalba buvo žymiai lengvesnės nei savarankiškai.“ – teigia Dominykas, kuriam mokykla padėjo susirasti darbą programavimo srityje, keičiant profesiją iš istoriko į jaunesnįjį programuotoją. Pabaigęs WEB kūrimo BOOTCAMP mokymus „Vilnius Coding School“ , šiuo metu jis dirba Didžiosios Britanijos įmonėje „Alchemetrics“.

Kokioje srityje buvai iki programavimo?

Artėjant laikui, kuomet reikėjo pasirinkti, ką aš noriu studijuoti, pagalvojau, jog man visada patiko istorija, o draugas taip pat čia studijavo, tad ir aš pasirinkau šią kryptį. Šitaip praleidau keturis metus ir netgi įstojau į magistro studijas.

Kodėl nusprendei keisti profesiją į programavimą?

Studijuojant magistro studijose, viename straipsnyje perskaičiau apie programavimą ir kur būtų galima to mokytis. Nusprendžiau pabandyti įstoti į programavimo studijas profesinėje mokykloje. Susistabdžius magistrantūrą, mokiausi programavimo. Tai buvo tikrai nelengva, tačiau man patiko, todėl nebegrįžau į istorijos magistrantūros studijas.

Kaip pasirinkai „Vilnius Coding School“?

Po programavimo studijų supratau, kad man dar trūksta žinių, todėl ieškojau intensyvių, papildomų mokymų ir taip radau „Vilnius Coding School“. Labiausiai man patiko mentorystės principas. Taip pat, didelis apsisprendimo faktorius buvo tai, jog WEB kūrimo mokymuose paliečiamos tiek front-end, tiek back-end programavimo pusės.

Kaip sekėsi mokytis?

Negaliu pasakyti, jog buvo sunku, nes jau turėjau JAVA pagrindus, todėl pereiti prie kitos programavimo kalbos buvo tikrai paprasčiau. Be to, mokykloje buvo sukurta tokia atmosfera, jog jaučiausi lyg namuose. Man itin patiko dėstytojas bei jo darbo metodika.

Kaip vyko tavo darbo paieška?

Prieš mokymus pats bandžiau ieškotis praktikos ar darbo, tačiau dažniausiai sulaukdavau atsakymo, jog esu per silpnas ir ieškoma Middle lygio programuotojų. Pradėjus mokytis, iš projekto vadovo Jevgenij, gavau pasiūlymą sudalyvauti darbo pokalbyje su įmonės „Alchemetrics“ vadovais ir nusprendžiau pabandyti. Man patiko jų požiūris į žmogų ir darbą, o įmonės atstovams patikau aš, todėl ir priėmė mane į darbą.? Darbo paieškos su „Vilnius Coding School“ pagalba buvo žymiai lengvesnės nei savarankiškai.

Ką šiuo metu veiki įmonėje? Kaip tobuliniesi?

Esu junior developer, todėl daugiausiai tenka dirbti su duomenimis bei duomenų bazėmis. Žinoma, tenka rašyti ir programinį kodą . Būtent dabar, kartu su kolegomis, vykdome senų klientų duomenų migraciją į debesų kompiuteriją ir aš esu atsakingas už šį projektą. Tai yra kiek kitokia sritis, negu tai, ką mokiausi mokymuose, todėl teko išmokti naujų dalykų, kurie siejasi su duomenimis. Taip pat, naudojame ir platformą, kurioje reikalingos JAVA programavimo žinios, ką taip pat tobulinu šiuo metu.

Ką patartum žmonėms, kurie abejoja persikvalifikavimu į IT?

Visiškai nesvarbu, kokioje srityje buvai iki tol, nes svarbiausia yra ryžtas, motyvacija ir noras tobulėti. Taip pat, ši sritis turi tau patikti. IT rinkoje yra gan paprasta, nes ji neapsiriboja tik programavimu ir yra labai plati. Reikia tiesiog pabandyti ir suprasti ar tai yra tau.

Dominyko LinkedIn profilis ČIA.

Registracija
Kontaktai