Finansuojami kursai dirbantiems

DOVYDAS

“Palinkėčiau pasiryžti, jei tikrai norisi, jei nėra abejonių. Aišku, bus daug durų, kurios neatsidarys, bet atsiras ir tokių kurios bus atvertos.” – pasakoja Dovydas, kuris “Vilnius Coding School” baigė WEB kūrimo mokymus. Nors pradžia buvo nelengva – šiuo metu jis gali didžiuotis gavęs praktikos vietą IT įmonėje “Alna Software”.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

2000 metais baigiau profesinę mokyklą, gavau staliaus statyboms, apdailininko ir mūrininko specialybes, bei 12 klasių baigimo atestatą. Darbai po mokslų buvo įvairūs, nuo karšto preso „Narbutas ir ko” gamykloje iki stogų dengimo, nuo rastinių namų iki polipropileno virinimo „August ir Ko” gamyboje.

Kompiuteris šeimoje atsirado anksti, net lūžus HDD su broliu rasdavom būdą kaip žaidimą paleist per RAM, tiesa neišsisaugodavo. Paskui Windows perinstaliavimai, hardware naujinimai, bet čia, matyt, visi su tuo susiduria.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Mokytis pastūmėjo platesnis horizontas, veiklos įvairovė ir gausybė durų. Statyboje, gali ir 10 metų kalt vinis, sukalt profesonaliai, bet tuo žinios baigiasi, jos nėra dinamiškos. Tobulumo ribos labai artimos. Dirbant gamyboje, mačiau robotus dirbančius lėčiau, bet mikronų tikslumu, nepavargstančius, neturinčius nuotaikos. Ir žinoma cpu mašinoje, kasos aparatas, android telefonas, mygtukas lifte. 

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kaip dažniausiai man nutinka, norėjau kaip geriau, bet išėjo kaip visada. Ačiū “Vilnius Coding School”, kad suteikė galimybę nemokamai kartot kursą. Kartojimas mokslų motina, pakartojus sekėsi geriau, buvo geriau įsisavintos žinios, aiškesnė programa. Šitoje vietoje, reikėtu paminėt,kad darbas buvo fiziškai sunkus ir darbo dierna atrodė taip: 5:30 keliesi į darbą, 12:00 suvalgai sumuštinį, 16:00 baigi darba ir važiuoji į kursus, du, trys puodeliai kavos… Po 5 savaičių buni kaip džiovinta slyva, tiek išsunktas, kad baisu.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Imonės paieškos nebuvo sekmingos, rinkai reikia specialistų, jei Front-end, tai reikia žinot bent React ar Angular, jau neskaitant jQuery. Daug durų buvo uždarytą prieš nosį. Bet “Vilnius Coding School” surado man praktiką. Tikiuosi po praktikos pasilikt dirbt “Alna Software” įmonėje. 

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu mokausi testavimo. Kas yra testavimo pagrindai ir kaip tai atliekama. Kolkas rankinis testavimas, bet bandausi laisvesniu laiku ir Selenium automatinio testavimo kodų rašymą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Palinkėčiau pasiryžti, jei tikrai norisi, jei nėra abejonių. Aišku, bus daug durų kurios neatsidarys, bet atsiras ir tokių kurios bus atvertos. Manau, jei žmogus atėjo į kursus savanoriškai, tai turėtų būt motyvuotas ir pasiryžęs palikt savo komforto zoną. Tokio žmogaus durys nesustabdys, jam atsivers langas ?

Amžius? Na taip, yra jausmas (bent jau man) kai beveik dvigubai jaunesnis, viską supranta daug geriau. Taip, jauni – kieti, seni jau ilgai tame reikale sukas, todėl sunku… Bet jie irgi buvo tokie, jie irgi rašė „Hello World!” programą.  Taip, kad, manau, norint viskas įmanoma.

Dovydo LinkedIn profilis ČIA.

Registracija
Kontaktai