MIGLĖ

Miglė, baigusi „Kaunas Coding School“ JAVA pradedančiųjų programuotojų mokymus iš pardavimų vadybininkės persikvalifikavo į programuotoją. Su mokyklos vadovės pagalba Miglė gavo praktiką „E-bros“ įmonėje, kurie pasiliko ją tęsti savo karjeros jų įmonėje. Šiandien skaitom jos sėkmės istoriją!

Migle, kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš mokymus 2 metus dirbau pardavimų srityje ir tuo pačiu studijavau universitete biotechnologijas.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Mano draugas yra programuotojas, aš stebėdavau, ką jis darė, ką mokėsi ir man tai atrodė įdomu. Vis kirbėjo mintis, kad galbūt galėčiau ir aš. Tai truko kelis metus, kol galiausiai nusprendžiau pabandyti. Iš pradžių žiūrėjau online kursus, tačiau internete labai daug įvairios medžiagos ir pačioje pradžioje sunku atsirinkti kas naudinga bei reikalinga, o kas ne, todėl užsirašiau į mokymus. Abejonių prieš pradedant mokytis programuoti nebuvo, kadangi tai man atrodė labai įdomi ir plati sritis, tačiau trūko laiko, nes studijavau ir dirbau tuo pačiu metu. O baigusi studijas pasakiau sau: „Na, ir kada, jei ne dabar?“.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Baigiau Java 8 savaičių kursus. Šiaip, neišskirčiau kas buvo sunkiausia, nes visuomet šalia buvo žmonės, kurie padėdavo iškilus sunkumams, tuomet šie pasirodydavo ne tokie baisūs.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu „E-Bros“ įmonėje, esu Android programuotoja. Mokymų metu gavau tvirtus pagrindus, kurių dėka, galiu toliau mokytis ir tobulėti.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Iš pradžių radau praktikos vietą. Ir nepasakyčiau, kad buvo labai sudėtinga. Paieškomis užsiėmiau ir pati, ir mokykla pagelbėjo. Iš „Kaunas Coding School“ sulaukiau patarimų rašant CV bei ruošiantis pokalbiams, taip pat gavau pasiūlymų iš jų partnerių. Rezultatas: sudalyvavusi 3 pokalbiuose, gavau 2 pasiūlymus atlikti praktiką. Po mėnesio praktikos įmonėje „E-bros“, iš jų sulaukiau darbo pasiūlymo.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Savo profesiją vertinu tik teigiamai. Labai gerai jaučiuosi šioje srityje. Kadangi dirbu programuotoja, tikrai gilinu programavimo žinias. Esu labai dėkinga savo kolegoms, kurie turi daug kantrybės ir padeda man tobulėti.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Nėra ko bijoti, tiesiog pabandykit, o paskui viskas tampa aišku – tai Jūsų kelias ar ne. Svarbiausia tikėti savimi, tuo, ką darote, įdėti daug darbo bei siekti savo tikslų – tuomet viskas įmanoma!

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai