Draudimo bendrovės „Gjensidige” analitinių kompetencijų grupės vadovė Daina Rutkauskienė dalinasi savo įžvalgomis apie IT rinkos tendencijas ir persikvalifikavusių darbuotojų galimybes IT srityje: „ Manau, kad Vilnius Coding School absolventai turi pakankamai motyvacijos. Labai svarbu, kad  baigę mokymų programą jie nenustotų mokytis, nes per tris mėnesiu įgytos žinios yra tik pirma pakopa, jų, kaip specialistų, kelionėje.

 

Kokia šiuo metu IT rinkos situacija? Koks programuotojų darbo pasiūlos ir paklausos santykis? Ar keitėsi rinkos situacija pandemijos metu?

IT sektoriuje rinka šiuo metu yra konkurencinga. Tai ypač pastebime, ieškodami patyrusių specialistų, turinčių IT išsilavinimą, patirtį ir platų žinių spektrą. Lengviau rasti pradedančius programuotojus. Pandemijos metu ieškojome tiek pradedančių, tiek patyrusių specialistų. Pastebėjome, kad pradedančiųjų specialistų šiuo metu yra gausu, o patyrusių specialistų trūksta, kaip ir prieš prasidedant pandemijai.

 

Ar aukštasis universitetinis išsilavinimas svarbus darbinantis programuotoju? Kai kurios didžiosios IT įmonės prašo diplomo, kaip jis vertinamas Jūsų įmonėje?

Išsilavinimas nėra pats svarbiausias reikalavimas. Diplomą vertiname, įsitikindami, ar žmogus yra įgijęs tam tikrą išsilavinimą. Priimdami naują darbuotoją, gilinamės į kiekvieno kandidato gebėjimus ir patirtį. Jei būsimas kolega ar kolegė pasižymi pakankamai giliomis žiniomis ir gebėjimais konkrečioje srityje, išsilavinimas nebėra svarbiausias faktorius, priimant jį į komandą.

 

Kodėl sutikote bendradarbiauti su Vilnius Coding School? Kokias galimybes įžvelgėte?

Ieškojome pradedančiojo lygio IT specialistų, o Vilnius Coding School rūpinosi savo studentų darbinimo galimybėmis, tad mūsų interesai sutapo.

 

Kartais darbdaviai dvejoja dėl persikvalifikuojančių specialistų bei jų galimybių įsilieti į naują sritį, koks yra Jūsų požiūris į persikvalifikuojančius žmones?

Jei žmonės trokšta mokytis ir skiria tam dėmesio bei laiko, persikvalifikuoti tikrai galima. Tai vyksta nuosekliai, pradedant nuo pačių pagrindų, kaupiant patirtį, mokantis iš kitų specialistų. Taip galima pasiekti labai daug.

 

Į kokias pozicijas dažniausiai gali pretenduoti pradedantieji Jūsų įmonėje?

Pozicijų pavadinimų gali būti įvairių, pavyzdžiui, duomenų analitikai, duomenų inžinieriai. Svarbiau yra pačios funkcijos, įgūdžiai, kurių žmogus jau turi ir gali nesunkiai išmokti. Žinau, kad atėję iš Vilnius Coding School, žmonės jau moka apdoroti paprastų struktūrų duomenis, moka sukurti prognozuojančius modelius, atvaizduoti rezultatus naudojant vizualizacijos įrankius. Tad žinant tai, parenkamos užduotys, kur tokių kompetencijų reikia ir toliau investuojama į žinių ugdymą.

 

Kaip vertinate šį projektą dabar, kai mokymus baigęs žmogus jau dirba Jūsų įmonėje?

Manau, kad Vilnius Coding School absolventai turi pakankamai motyvacijos. Labai svarbu, kad  baigę mokymų programą jie nenustotų mokytis, nes per tris mėnesiu įgytos žinios yra tik pirma pakopa, jų, kaip specialistų, kelionėje.