Daugybė kūrybingų žmonių iš prigimties yra intravertai ir jei toks žmogus ieško srities, kur galėtų atsiskleisti, IT gali būti puikus būdas tai padaryti. Tyrimai rodo, kad iki pusės populiacijos žmonių gali būti intravertai ir neretai tai daug pasiekę kūrėjai, išradėjai ir pan. Net žymusis Facebook įkūrėjas Markas Zuckerbergas jo nepažįstantiems žmonėms pasirodo kuklus ir užsidaręs ir tik geriau susipažinę supranta, kad jis šiltas ir draugiškas žmogus. 2002 metais atlikta studija parodė, kad tarp programuotojų  yra 10 procentų daugiau intravertų, palyginus su bendra populiacija. Šiame įraše pakalbėsime apie tai, kodėl intravertams gali geriau sektis IT srityje.

 

Intravertai sukuria įspūdingesnį turinį

Buvimas tyliu turi ir privilegijų: tuomet moki geriau stebėti, klausyti ir geriau apdoroti gautą informaciją. Visos šios savybės padeda geriau pažinti savo klientą ir pasiūlyti jam priimtiniausią turinį.

 

Intravertai iškart eina prie esmės Intravertai 4 scaled

Jei didžiausias komunikacijos įgūdžių privalumas būtų gebėjimas kalbėti išraiškingai ir įtaigiai, tai be abejo čia pirmautų ekstravertai. Bet komunikavimas visų pirma yra tiesiog geras pokalbis. Intravertai vengia tuščiažodžiavimo, todėl, kai jau reikia kalbėti, jie iškart kalba apie esmę, o tai tikrai geras įgūdis, nes taip taupomas ir kliento laikas.

 

Intravertai mėgsta dalintis

Šie socialinių tinklų laikai yra tikras intravertų aukso amžius. Paprastai tokie žmonės yra pilni šaunių idėjų, bet jos taip ir lieka nepastebėtos, kai žmogus nejaučia noro bendrauti ir pasakoti kitiems „akis į akį“. Tačiau nemažai intravertų gerai jaučiasi „už ekrano“ ir savo genialiomis idėjomis mielai dalinasi socialiniuose tinkluose.

 

Intravertai kuria stiprias pažintis

Intravertams sunku ar jie tiesiog nemėgsta megzti daug pažinčių, todėl kai jau reikia, paprastai jie atidžiai renkasi žmones, su kuriais užmegs artimesnį ryšį. Todėl tokias „išieškotas“ pažintis jie saugo ir puoselėja. Galbūt dėl šios priežasties intravertai būna puikūs lyderiai!

 

 intravertai 2Intravertai „klesti“ internete

Atviri ofisai, kuriuose dirba daugybė žmonių, yra puiki vieta ekstravertams dirbti, o intravertai čia tiesiog kenčia. Tačiau būtent IT yra ta sritis, kur daugelį darbų galima atlikti iš namų ar kitų vietų, kur tu neprivalai su niekuo bendrauti ir gali susikoncentruoti į savo darbą.

 

Intravertai padaro daugiau

Pratęsiant ankstesnėje pastraipoje išsakytą mintį, ekstravertai neretai dėl didelio poreikio bendrauti gali labiau blaškytis ir lėčiau atlikti darbą. Tuo tarpu intravertai negaiš laiko kalboms ir tą patį darbą atliks greičiau ir, tikėtina, kokybiškiau. Žinoma, viskas priklauso nuo projekto, tačiau nemažai atvejų gebėjimas susikaupti ir nesiblaškyti yra didelis privalumas.

 

Taigi, šie laikai, ypač pastaruoju metu, kai daugybė žmonių norom ar ne dirba iš namų, yra intravertų klestėjimo ir atsiskleidimo laikai. Kiekvienas, kuris galvojo, kad dėl savo uždarumo negalės pasiekti trokštamos karjeros, dabar gali atsipalaiduoti ir drąsiai siekti savo svajonių… kitoje ekranų pusėje.

 

Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.