Vis pagalvoji, kad norėtum dirbti programuotoju, nes pagaliau nori dirbti gerai apmokamą ir lengvai randamą darbą, o gal dirbti savarankiškai, nes atsibodo kasdien važinėti į ofisą. Tikrai taip, programuotojo darbas skamba šauniai, tačiau kiek iš tiesų užtrunka juo tapti? Vieną atsakymą pateikti būtų gana sunku, nes viskas labai priklauso nuo to, kokią IT sritį pasirinksi ir kiek labai norėsi programuoti. Tačiau šiame įraše pabandysime apie tai nupasakoti plačiau, kad susidarytum bendrą vaizdą.

Ne laikas svarbiausia

Visgi pirmiausia norime pasidalinti esminiu dalyku – tavo, kaip programuotojo, sėkmė priklausys ne nuo to, kiek valandų skirsi mokslams. Labiausiai mokymosi ir programuotojo karjeros sėkmę lemia tai, kiek labai tu nori juo tapti, kiek valios ir energijos turėsi, koks pagrindinis tavo tikslas. Visgi iš patirties matome, kad jei vienintelis motyvas būna didesni pinigai, dažniausiai tokie žmonės programuotojais taip ir netampa, nes jų tikslas ir būna pinigai, o ne noras išmokti programuoti.

Nesibaigiantis procesas

Nemažai pradedančiųjų įsivaizduoja, kad kartą išmoks programuoti ir galės sau dirbti. Visgi tiesa yra kitokia. Mokymasis programuoti yra nesibaigiantis procesas. Turbūt visi profesionalūs programuotojai patvirtins, kad jie nuolat mokosi kažko naujo. Bet šis faktas neturėtų tavęs gąsdinti! Dažniausiai pradėjus programuoti naujokai „užsikabliuoja“ ir nori išmokti vis daugiau programavimo kalbų, taip pat gilintis į įvairius jau išmanomų kalbų niuansus.

Learning 3

Tai kiek gi laiko?

Kaip supranti, vieno atsakymo nėra ir negali būti, tačiau galime kalbėti apie stiprią žinių bazę, nuo kurios atsispyręs gali startuoti programuotojo karjeros kelyje. Kiek laiko užtruks įgyti tą bazę, priklauso nuo kalbos, kurią pasirinksi. Taip pat ir nuo to, kiek laiko skirsi praktiniam darbui. Jei tikrai labai stengsiesi, realu, kad po 2–3 mėnesių mokslo ir praktikos jau galėsi ieškoti darbo kaip jaunesnysis programuotojas.

Taigi, kaip matai, tapti programuotoju gali gana greitai, tačiau būti juo teks mokytis visada. Bet taip juk dar įdomiau! Susidomėjai programavimu? Registruokis ČIA.